MKK Gniezno wygrywa z GKS Tarnowia Tarnowo Podgórne i zostaje liderem III ligi!

2010-11-22

21 listopada na meczu wyjazdowym III Ligi koszykówki mężczyzn, MKK Gniezno wygrało mecz z drużyn GKS Tarnowia Tarnowo Podgórne. Zawodnicy pojechali przez trenera Krzysztofa Wilkosza, który w dniach od 18 do 22 listopada znajdował się na konsultacjach kadry Wielkopolski a zastąpił go Łukasz Staszkiewicz. Należy dodać, że obydwie drużyny znajdują się wysoko w tabeli a ekipa z Tarnowa liczy na awans.

MKK Gniezno od pierwszej kwarty bardzo dobrze broniło oraz miało dobrą skuteczność rzutową. W pierwszej odsłonie MKK wygrało 26:13. W drugiej kwarcie gospodarze zaczęli odrabiać straty i po 20 minutach gry MKK prowadziło już tylko 36:32 przegrywając II kwartę 19:10. Trzecia odsłona zaczęła się bardzo dobrze dla graczy z grodu Lecha, którzy powiększyli przewagę do 9 punktów wygrywając trzecią odsłonę meczu 16:11. Czwarta kwarta była bardzo wyrównana i MKK Gniezno nie pozwoliło już odebrać zwycięstwa zespołowi z Tarnowa ostatecznie wygrywając swój trzeci mecz z rzędu 72:62. Po wygranej MKK Gniezno wskoczyło na miejsce lidera III ligi.

GKS TARNOVIA Tarnowo Podgórne – MKK Gniezno 62:72 (13:26, 19:10, 11:16, 19:20)

Punkty MKK Gniezno: 24 Konowalski, 14 Guilherme, 11 Jasiński, 8 Golasiński, 8 Dobrzycki, 4 Szymkowiak, 3 Malinger.

Punkty GKS TARNOVIA Tarnowo Podgórne: 17 Wasiński, 10 Łodyga, 10 Pochocki, 8 Wiland, 4 Kujawa, 2 Kołecki, 2 Stróżyński, 2 Wachowicz, 2 Wocek, 1 Murza.

Do końca rundy zostały jeszcze 2 mecze, pierwszy z Koninem już w najbliższą sobotę 27 listopada, który zostanie rozegrany w hali GOSiR przy ul Joleny na którego kibiców w imieniu drużyny Zapraszamy.
Drugi pojedynek MKK Gniezno rozegra w Międzychodzie za 2 tygodnie, 4 grudnia.