MKS MOS GIM 3 przegrywa z liderem

2011-05-05

W środę 4 maja zespół młodziczek MKS MOS Gimnazjum nr 3 z Gniezna rozegrał kolejny swój mecz w ramach Wielkopolskiej Lidze Młodziczek. Tym razem podopieczne Romana Solarka podejmowały u siebie zespół lidera rozgrywek, UKS Bukowia Buk, który w tegorocznych rozgrywkach nie przegrała ani jednego spotkania.

Młode gnieźnianki zaczęły mecz bardzo rozważnie w obronie i skutecznie w ataku, prowadząc na początku meczu 2:0. W 7 minucie nasze gnieźnianki  prowadziły 5:2. Bukowianki były bardzo zaskoczone dobrą postawą naszych zawodniczek. Po kolejnych 3 minutach przewaga zmniejszyła się do jednego trafienia. W 17 minucie po dobrych akcjach w obronie i w ataku MKS MOS GIM 3 ponownie odskoczył przeciwniczkom prowadząc 12: 9. Do końca pierwszej odsłony przyjezdny team lepiej sobie radził na parkiecie. Młode gnieźnianki zaczęły popełniać błędy w ataku a bukowianki skutecznie kończyły swoje kontry. I połowa zakończyła się prowadzeniem UKS Bukowii 15:17.

Druga część meczu rozpoczęła się od wyrównanej walki. A gnieźnianki dzielnie sobie poczynały w ataku a i w obronie nie popełniając wielu błędów. W 34 minucie wynik był dalej niekorzystny dla MKS-u 20:22. A o następnych 6 minutach dziewczyny z Gniezna chciałby szybko zapomnieć. Każda ich akcja w ataku kończyła się przechwytem przeciwniczek. Dzięki czemu bukowianki trafiały aż siedmiokrotnie do bramki MKS-u. W 40 minucie MKS MOS GIM 3 przegrywał 20:29. Wprawdzie gnieźnianki wzięły się do odrabiania strat. W 44 minucie wynik na świetlnej tablicy widniał 26:32.  Końcówka spotkania ponownie należała do przyjezdnych. I mecz zakończył się przegraną podopiecznych Romana Solarka 28:39.

MKS MOS GIM 3
: bramkarki – Łachajczak Katarzyna i Nowak Natalia; zawodniczki pola – Wojtkowiak Marta (7), Stankiwicz Kamila (1), Budzyńska Anita (7), Dolata Monika (3), Zygaj Katarzyna, Zimna Ewa, Tomaszewska Katarzyna (8), Stachowska Monika, Sosińska Zuzanna, Sowa Agnieszka (2).