MKS MOS Gniezno liderem po trzech kolejkach rozgrywek Wielkopolskiej Ligi Juniorek Młodszych

2012-10-26

Niesamowitych emocji dostarczył kolejny mecz piłki ręcznej w ramach Wielkopolskiej Ligi Juniorek Młodszych. W poniedziałek 22 października młode gnieźnianki wyjechały na mecz ligowy do Obornik by zmierzyć się z SKF KPR Sparta Oborniki. Oba zespoły przystępowały do walki o fotel lidera rozgrywek. Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando Gnieźnianek, które prowadziły całą pierwszą połowę kilkoma bramkami. Niestety, w końcówce pierwszej połowy wkradła się nerwowość w  poczynania gnieźnieńskiej drużyny i oborniczanki zniwelowały przewagę do 1 bramki. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem zespołu z Gniezna 10:9.

Po przerwie zespoły bardzo zmobilizowane przystąpiły do gry. Żaden z zespołów nie mógł uzyskać większej przewagi. Po kilkunastu minutach gry zespół z Obornik wyszedł na kilku bramkowe prowadzenie. Na 8 minut przed końcem spotkania zespół gospodarzy prowadził 3 bramkami 21 : 18. Od tego momentu podopieczne Romana Solarka i Roberta Dyca wzmocniły obronę i poprawiły grę w ataku. Szybko zniwelowały przewagę i w końcówce doprowadziły do remisu 21 : 21. Na 10 sekund przed zakończeniem spotkania zawodniczki z „Pierwszej Stolicy” przeprowadziły decydujący atak. Jagoda Ławniczak kapitalnym zwodem mija zawodniczki z Obornik i zdobywa bramkę na wagę zwycięstwa. Gnieźnianki z trudnego terenu przywożą kolejne cenne 2 punkty i zdecydowanie prowadzą w ligowej tabeli.

Wielkie brawa dla dziewcząt z MKS MOS Gniezna!

MKS MOS Gniezno: bramkarki – Łachajczak Katarzyna, Olejniczak Kamila i  Lidia Kobyłecka; zawodniczki pola – Tomaszewska Paulina (7), Stankiewicz Kamila, Dolata Monika (2), Budzyńska Anita (3), Zimna Ewa, Wojtkowiak Marta (1), Łęgowska Monika (2), Ławniczak Jagoda (3), Łuczak Klaudia (4), Stachowska Monika.