MKS MOS Gniezno w Finałach Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych - Foto relacja

2013-05-05

Dziś (5.05) zakończyły się zmagania młodych piłkarek ręcznych w odbywającym się w Gnieźnie Półfinale Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych. Do rywalizacji stanęły cztery drużyny: MKS Truso Elbląg, GUKS Dwójka Łomża, SPR Łukovia Łuków i gospodarz MKS MOS Gniezno.

W piątek w pierwszym dniu zawodów GUKS Dwójka Łomża pokonała MKS Truso Elbląg 31:26. W drugim pojedynku dnia stanęły naprzeciwko siebie MKS MOS Gniezno i SPR Łukovia Łuków. Spotkanie było bardzo emocjonujące a licznie zebrana na trybunach publiczność obejrzała istny horror do samej syreny kończącej mecz. Gnieźnianki do przerwy prowadziły 15:13, ale po przerwie przez 12’ nie potrafiły pokonać bramkarki gości. MKS MOS przegrywał już 15:19. Po dokonanych zmianach w składzie gnieźnieński team zaczął lepiej bronić i nareszcie zdobywać bramki. Pomału gospodynie odrabiały straty, aż doprowadziły do remisu 21:21. Końcówka tej konfrontacji to istny horror zakończony happyendem dla dziewcząt z Gniezna 23:22. Końcowy triumf drużyna z Grodu Lecha zawdzięczyła głównie dzięki znakomitej postawie w bramce Kamili Olejniczak.

W drugi dzień imprezy rozegrano kolejne dwa mecze. W pierwszym z nich MKS Truso Elbląg niespodziewanie pokonał SPR Łukovię Łuków 27:23. W drugim gospodarz MKS MOS Gniezno zmierzył się z GUKS Dwójką Łomża. Ponownie licznie zebrana na trybunach publiczność zobaczyła pewną wygraną młodych gnieźnianek. MKS MOS od samego początku tego meczu prowadził i nie tak zostało do samego końca tego spotkania. Zespół z Pierwszej Stolicy wygrał zdecydowanie 31:19.

W niedzielę w ostatnim dniu zawodów w pierwszym meczu SPR Łukovia Łuków pokonał pewnie GUKS Dwójkę Łomża 28:18. W ostatniej konfrontacji tych zawodów MKS MOS Gniezno zmierzył się z MKS Truso Elbląg. Zwycięzca tego spotkania gwarantował sobie I miejsce w całej imprezie. Po złym początku gnieźnianki ( przegrywały w 19’ 4:8) zwarły szyki i na przerwę prowadziły już w stosunku 12:10. Po przerwie na parkiecie karty rozdawały już tylko szczypiornistki MKSZ MOS. Ostatecznie gnieźnianki pokonują zdecydowanie swego przeciwnika 28:16. Dziewczęta z Gniezna wygrały wszystkie swoje mecze i zostały zwycięzcami rozgrywanego w naszym mieście Półfinału. Jednocześnie wywalczyły  upragniony awans do Finału mistrzostw Polski Juniorek Młodszych, gdzie rywalizować ze sobą będzie 8 najlepszych zespołów tej kategorii wiekowej w Polsce. Drugą drużyną z awansem do zawodów finałowych okazała się być SPR Łukomia Łuków.
Serdecznie gratulujemy!

W MKS MOS Gniezno grały: Kobyłecka Lidia, Olejniczak Kamila – bramkarki; zawodniczki pola: Tomaszewska Katarzyna (16), Wojtkowiak Marta (13), Tomaszewska Paulina, Zimna Ewa (1), Stankiewicz Kamila (8), Dłutkowska Marcelina (1), Niedzielska Natalia (1), Dolata Monika (4), Stachowska Monika, Budzyńska Anita (11), Łuczak Klaudia (9), Chojnacka Karolina (1), Łęgowska Monika (17), Ławniczak Jagoda.

Sędzia Główny zawodów Piotr Chudzicki

Za pośrednictwem serwisu SportGniezno.pl można  było śledzić wyniki z rozgrywanych spotkań OnLine.

Wyniki OnLine prowadził Tomasz Kostencki i Mateusz Staszewski przy pomocy Jerzego Imbierowicza/Foto Tomasz Kostencki