MKS Trzemeszno - Mieszko II Gniezno 0:1

2012-04-16

W sobotę 14 kwietnia kolejny mecz w lidze młodzików starszych rozegrał drugi zespół Naszego klubu. Nasz zespół wygrał 1:0 w Trzemesznie z tamtejszym MKS-em.

W pierwszej połowie mecz toczył się w środkowej strefie boiska. Naszym młodym mieszkowcom przeszkadzało przede wszystkim boisko. Po raz kolejny graliśmy na "boisku" za halą, gdzie zamiast trawy "rosną" kamienie. Naszej drużynie brakowało dogodnych okazji strzeleckich. Nasze akcje w większości przypadków zatrzymywały się na formacji obronnej gospodarzy lub interweniującym bramkarzu. Około 20 minuty meczu, po rzucie rożnym, zdobyliśmy bramkę. Do piłki, dośrodkowanej przez Maciej Bendlewskiego, doszedł Jakub Nowak i strzałem "na raty" pokonał bramkarza z Trzemeszna. Pierwszy strzał trafił w słupek, przy dobitce bramkarz był już bez szans.

W drugiej połowie przewagę mieli gospodarze. Nie potrafili oni jednak pokonać szczęśliwie broniącej się Naszej drużyny. Kilka razy przed stratą bramki ratował Nas Adrian Lisek, a także grający jako środkowy obrońca Daniel Kajdaniak, który stojąc w polu karnym, trzy razy wybijał piłkę głową nie dając interweniować Naszemu bramkarzowi. Mieszkowcy ograniczyli się tylko do kilku, bezskutecznych, kontrataków.

Cieszą kolejne punkty, jednak gra musi ulec poprawie, szczególnie przed trudnym kolejnym meczem w Pobiedziskach z miejscowym Huraganem.

Mieszko II zagrał w składzie: Adrian Lisek - Adam Kowalski (Dorian Kwacz), Daniel Kajdaniak, Grzegorz Rajski, Dominik Chudy (Kacper Skrzypczak) - Mateusz Borecki (Alan Wiśniewski), Mikołaj Lipiński (Damian Zabłocki), Jakub Nowak, Maksymilian Sikorski - Maciej Bendlewski, Dariusz Czerniak (Adrian Błochowiak)