Mamy Mistrza Wielkopolski w Kadecie B

2010-05-18

W niedzielę 16 maja kolejne zwycięstwo w ramach rozgrywek Wielkopolskiej Ligi Kadeta „B” odnieśli koszykarze MKK Gniezno. Podopieczni Łukasza Staszkiewicza pokonali w Lesznie miejscowy zespół Polonii 79:73. Tą wygraną ekipa z Grodu Lecha zapewniła sobie Mistrzostwo Wielkopolski w tej kategorii wiekowej.

Gnieźnianie na początku spotkania mieli problemy przede wszystkim w rozbijaniu obrony strefowej gospodarzy. Brakowało koncentracji przy wyprowadzaniu piłki z własnej połowy oraz skuteczności przy rzutach spod kosza. W efekcie przeciętnej gry w pierwszej kwarcie na tablicy widniał rezultat remisowy 15:15. W przerwie między kwartami trener uporządkował ustawienie zawodników na boisku w efekcie czego realizujący założenia taktyczne gnieźnianie w 7 min. odskoczyli na 12 punktów. Przewaga mogła być dużo wyższa jednak cały czas zawodziła skuteczność rzutów z gry oraz rzutów wolnych. Prowadzenie nie wpłynęło jednak dobrze na postawę graczy MKK, którzy zaczęli popełniać proste błędy. Gospodarze zamieniali je na punkty w efekcie czego zmniejszyli przewagę do 3 oczek. Sytuację na boisku uspokoiła „trójka” Brenka oraz zakończony celnym rzutem kontratak Kulińskiego. Do przerwy MKK prowadziło 40:34.

Trzecia kwarta rozpoczęła się od 6 punktów z rzędu zdobytych przez podopiecznych Staszkiewicza. Dobra gra w obronie i wykorzystywanie czystych pozycji sprawiło, że w 8 min. tej części spotkania nasi koszykarze prowadzili 54:41, a przed ostatnią kwartą 61:51. MKK kontynuowało bardzo skuteczną grę do 5 min. ostatniej kwart osiągając najwyższe tego dnia prowadzenie 70:52. Niestety po raz kolejny wysokie prowadzenie wybiło z rytmu naszych graczy, dodatkowo 5 przewinienia popełnił Brenk, a zawodnicy z Leszna wykorzystali chwile słabości MKK i na minutę przed końcem spotkania zmniejszyli przewagę do zaledwie 3 punktów. Czas wzięty przez trenera przyniósł na szczęście efekt i końcówka meczu należała do MKK, które wygrało spotkanie 79:73.

Polonia Leszno : MKK Gniezno   73 : 79   (15:15, 19:25, 17:21, 22:18)

Punkty dla MKK: Kuliński 19, Łepski 17, Nowiński 16, Rominiecki 15, Brenk 8, Kujkawski 4, Repieka 0, Mazur 0, Szajdziński 0

W dniach 21-23 maja koszykarze MKK Gniezno udają się na turniej do Rawicza. Natomiast następne, a zarazem ostanie w tym sezonie spotkanie w Gnieźnie rozegrają 26 maja o godz. 17:30 z drużyną Gimnazjum Wielichowo. Zapraszamy !!!