Mecz sparingowy dla Reprezentacji Polski Niesłyszących w Futsalu. UKS Medan Gniezno - Reprezentacja Polski Niesłyszących w Futsalu 4:8

2011-11-09

W dniu 8 listopada w hali GOSiR przy ul. Paczkowskiego odbył się ciekawy mecz sparingowy pomiędzy UKS MEDAN GIRLS, a Reprezentacją Polski Niesłyszących w Futsalu. Spotkanie odbyło się ze względu na przygotowania kadry Polski do Mistrzostw Świata w Futsalu Niesłyszących, które zaplanowano na 16-27 listopada w Orebro. Należy nadmienić, że w szeregach reprezentacji wystąpiło pięć zawodniczek, które na co dzień bronią barw gnieźnieńskiego MEDANU.

Ze względu na powyższy fakt, w drużynie gospodyń miały szansę pokazać swoje umiejętności i przydatność do zespołu nowe adeptki futsalu. Początek spotkania to zdecydowana gra wysokim presingiem kadry. Mimo wielu dogodnych sytuacji i strzałów na bramkę, gnieźnianki wychodziły z opresji obronną ręką,a największą zasługę w tym miała dobrze dysponowana tego dnia Oliwia Jóźwiak, golkiperka zespołu. Dopiero w 14 minucie kadrowiczki pokonują bramkarkę, zdobywając prowadzenie. Gospodynie mimo usilnych starań, nie potrafią wykorzystać dogodnych sytuacji, przez brak precyzyjnych i dokładnych podań. Te błędy skrzętnie wykorzystują goście i w pierwszej połowie zdobywają jeszcze dwie bramki. Wynik do przerwy 0-3.

Druga część spotkania to bardziej agresywna i zdecydowana gra dziewcząt z Gniezna. W 23 minucie po ostrym faulu bramkarki kadrowiczek, sędzia dyktuje rzut karny, który pewnie zamienia na gola Joanna Rydlewska. Dalsza część spotkania, to szybkie akcje i wymiana z obu stron, czego rezultatem jest duża ilość strzelonych bramek. Najpierw w 30 minucie wynik na 1-4 podwyższają goście, a po 4 minutach dla MEDANU, po ładnej wymianie podań bramkę zdobywa Patrycja Marcinkowska i na tablicy widnieje 2-4. W niespełna 5 minut do zakończenia spotkania, kibice oglądali jeszcze 4 bramki zdobyte przez gości oraz 2 bramki gnieźnianek (Gręsicka Katarzyna i Joanna Rydlewska),co świadczy o tym, że spotkanie było zacięte i emocjonujące. Ostatecznie
Reprezentacja Polski Niesłyszących wygrała ten pojedynek 4-8. Dla MEDANU, było to przetarcie przed rozgrywkami I Polskiej Ligi Futsalu Kobiet i powrót na halę po rundzie jesiennej rozgrywek na trawie.

Skład Rezprezentacji Polski:Sara Pelowska, Beata Kaczmarczyk, Marta Kaczmarczyk, Aldona Kramarek, Joanna Kaczmarczyk, Paulina Suchorowska, Paulina Margiewicz, Anna Kuśmirek, Katarzyna Einsporn, Paulina Prusinowska, Krystyna Nowak, Agnieszka Boćkowska, Barbara Kołtun. Trener: Jarosław Janiec, Kierownik - Eugeniusz Morawski, Koordynator-Aleksander Opacxzewski.

Skład Medanu: Oliwia Jóźwiak, Joanna Rydlewska, Paulina Sakowska, Daria Tomczak, Barbara Kubasik, Alicja Komornicka, Joanna Grygiel, Paula Kulig, Paulina Spychaj, Sandra Hewner, Weronika Kęczkowska, Patrycja Marcinkowska, Martyna Oelke, Paulina Bartczak, Katarzyna Rzętkowska, Sandra Gręsicka. Trener - Piotr Siudziński, Asystent- Waldemar Purol.

UKS MEDAN GNIEZNO - życzy dziewczętom z kadry sukcesu na Mistrzostwach Świata w Szwecji i obiecuje trzymać kciuki, aby marzenia o medalu się spełniły.