Metamorfoza Mieszka Gniezno

2010-09-12

Niesamowitą metamorfozę przeszli chyba trzecioligowi piłkarze Mieszka Gniezno, odnosząc drugie zwycięstwo w trwającej rundzie jesiennej sezonu 2010/2011. Podopieczni Pawła Bartkowiaka tym razem trzy punkty na swoim koncie zapisali pokonując w sobotę 11sierpnia na własnym boisku przy ulicy Strumykowej w Gnieźnie ekipę Włocłavii Włocławek 2:1, prowadząc do przerwy 1:0. Po drugim zwycięstwie z rzędu i  jak pamiętamy niezbyt udanym początku sezonu gdzie mieszkowcy zanotowali cztery porażki z rzędu zajmują oni obecnie 12-te miejsce w tabeli ligowej. Te dwa zwycięstwa mogą napawać optymizmem fanów Mieszka Gniezna przed kolejnymi spotkaniami mistrzowskimi. Oby tak było….

Wracając jednak do sobotniej potyczki pomiędzy Mieszkiem Gniezno a Włocłavią Włocławek. To mecz rozpoczął się bardzo dla drużyny Mieszka Gniezno. Już w 4 minucie po rzucie wolnymi  zamieszaniu po bramką gości gola zdobył Michał Góralski wyprowadzając tym samym gnieźnian na prowadzeni 1:0. Sześć minut potem mogło być 2:0, ale strzał z dystansu Marcina Nowaka minimalnie minął bramkę. Piłkarze z Włocławka pierwszą groźniejszą sytuacją stworzyli dopiero po kwadransie gry, kiedy to nie wykorzystali rzutu wolnego. W 18 minucie ładnym uderzeniem popisał się Daniel Szymański, niestety obok bramki. W kolejnych minutach gra była coraz bardziej wyrównana i toczyła się w środkowej części boiska. Dobrze prezentował się bramkarz Mieszka, Marek Bihun, który skutecznie bronił strzały gości.

Po zmianie stron obraz gry niewiele się nie zmienił. Gra była dość wyrównana, a zespoły co jakiś czas stwarzały sobie kolejne sytuacje do zdobycia bramek. Takowa padła w 61 minucie w meczu dla gości z Włocławka, która doprowadziła do remisu w meczu 1:1. Po indywidualnej akcji bramkarza gospodarzy pokonał Michał Rosiak. Nie załamało to jednak biało – niebieskich, którzy po minucie ponownie wyszli na prowadzenie 2:1 po golu Marcina Nowaka. Goście próbowali wprawdzie doprowadzić do remisu, ale na próbach się zakończyło. Ostatecznie gnieźnianie pokonali rywali z Włocławka 2:1 i odnieśli drugie zwycięstwo w sezonie 2010/2011 w rozgrywkach III ligi.

Biało – niebiescy zagrali w składzie: Bihunm Urbaniak, Bereźnicki (76\' Ligierski), Zimnik, Piotrowski, Ciażyński (46\' Mokrzycki A.), Nowak  (84\' Krigier), Mokrzycki Ł., Góralski, Gąsiorowski (90\' Zamiar), Szymański.

Kolejne spotkanie gnieźnianie rozegrają już w niedzielę, 19 września. Wtedy to biało-niebiescy udadzą się do Dopiewa, gdzie w meczu wyjazdowym zmierzą się z miejscową ekipą TS 1998. Początek tego meczu zaplanowano na godzinę 15.00.