Michalcza - finał rozgrywek kłeckiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej

2009-09-11

Przy sporym zainteresowaniu kibiców oraz pięknej letniej pogodzie rozegrany został w Michalczy finał rozgrywek kłeckiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej. Na boisku w Michalczy stawiły się cztery zespoły: Bojanice, Dębnica, Gorzuchowo i Michalcza. Rozegrano dwa spotkania. W meczu o trzecie miejsce Gorzuchowo pokonało Bojanice 2:0 po bramkach Dawida Jeżewskiego. W spotkaniu o pierwsze miejsce zmierzyły się Michalcza z Dębnicą. Po bardzo wyrównanym pojedynku zwyciężyli gospodarze 3:1, mimo iż pod koniec pierwszej połowy Dębnica objęła prowadzenie po celnym trafieniu Szymona Czaskowskiego. W drugiej połowie gospodarze odpowiedzieli aż trzema frafieniami. Po jednej bramce zdobyli: Tobiasz Bak, Przemysław Kaliszczuk i Mateusz Kmieciak.

Tabela rozgrywek Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej edycji 2009:
1. Michalcza
2. Dębnica
3. Gorzuchowo
4. Bojanice.

Okazałe puchary oraz nagrody dla wszystkich zespołów ufundował Burmistrz Gminy Kłecko – Marek Kozicki. Wyróżnienia i upominki otrzymali też: Dawid Jeżewski – najlepszy zawodnik turnieju, Tobiasz Bąk – najmłodszy uczestnik turniejowych zmagań oraz Roman Saukens – najlepszy bramkarz rozgrywek. Kolejne miejsca w tegorocznej edycji rozgrywek zajęły Świniary i Komorowo. Rozgrywki Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej prowadzone są w gminie Kłecko już od kilku lat. Warunkiem uczestnictwa w lidze jest pełne amatorstwo, a piłkarzy, którzy należeli do jakiegokolwiek klubu i brali udział w rozgrywkach obowiązuje roczna karencja. Prezesem ALPN jest Henryk Konwiński z Działynia.