Międzynarodowy Turniej Dzieci i Młodzieży w Karate Tradycyjnym

2010-03-21

W sobotę 20 marca w hali sportów walki przy stadionie olimpijskim we Wrocławiu odbył się organizowany przez Dolnośląską Akademię Karate Międzynarodowy Turniej Dzieci i Młodzieży w Karate Tradycyjnym.
Oprócz zawodników z Litwy, Ukrainy i Czech wystąpili zawodnicy z Polski wśród których nie zabrakło przedstawicieli Akademii Karate Tradycyjnego „Samuraj” Gniezno.

Gnieźnieński Klub reprezentowali: Julia Zbierska, Jakub Zbierski, Krystian Brzóstowicz, Albert Chudy, Mateusz Klej, Wojciech Franek, Martyna Staśkiewicz, Joanna Piórek, Aleksandra Politowicz, Klaudia Piórek oraz Mikołaj Majchrzak. Gnieźnianie zaprezentowali się z bardzo dobrej strony w większości dochodząc do czołowej ósemki w swoich kategoriach. Czworo zawodników gnieźnieńskich osiągnęło spory sukces stając na podium tej prestiżowej imprezy:

Klaudia Piórek zdobyła srebrny medal w kumite indywidualnym dziewcząt 14-16 lat 3 kyu – dan
Aleksandra Politowicz zdobyła srebrny medal w kata indywidualnym dziewcząt  12-13 lat 6-4 kyu
Martyna Staśkiewicz zdobyła brązowy medal w kata indywidualnym dziewcząt 12-13 lat 6-4 kyu
Mikołaj Majchrzak zdobył brązowy medal w kata indywidualnym chłopców  14-16 lat 3 kyu – dan

Serdeczne podziękowania senseiowi Andrzejowi Zarzecznemu za przygotowanie do zawodów."