Międzywojewódzkie MIstrzostwa Młodzików

2010-10-06

W dniach od 1 do 3 października w Lesznie na strzelnicy sportowej odbyły się  tegoroczne Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików .
Gniezno reprezentowane było przez dwóch zawodników klubu " Kaliber" : Tomka Kwapiszewskiego oraz Huberta Zyka pod okiem trenera Andrzeja Radlińskiego.

W konkurencji karabinek pneumatyczny 30 strzałów  Hubert zajął trzecie miejsce zdobywając brązowy medal z wynikiem 277 punktów. Zwycięzcą  został Mateusz Tracz  ze Spartakusa Biedrusko  natomiast na drugiej pozycji uplasował się Marcin Majka z Tarczy Goleniów.
W konkurencji karabin sportowy 3x10 Hubert otarł się o podium zdobywając taką samą ilość punktów co trzeci zawodnik , lecz przegrał ilością tzw. dziesiątek wewnętrznych.
Trzecie i czwarte miejsca Huberta należy uznać za sukces gdyż dają one klubowi punkty w sporcie kwalifikowanym.