Mieszko-Carbon Gniezno wysoko przegrywa w Mosinie

2013-08-16

Druga kolejka wielkopolskiej IV ligi grupy północnej dla piłkarzy Mieszka-Carbon Gniezno, okazała się zupełnie nieudana. W czwartek 15 sierpnia biało-niebiescy udali się do Mosiny aby tam zmierzyć się z zespołem 1920 Mosina. O meczu i wyniku jaki odnotowali w nim gnieźnianie będą chcieli z pewnością szybko zapomnieć, gdyż przegrali czwartkowe spotkanie i to wysoko, bo aż 2:5. Tym samy Mieszko-Carbon Gniezno, straciło pierwsze punkty w rozpoczętym tydzień temu nowym sezonie 2013/2014.

Początek spotkanie w Mosinie nie zapowiadał że piłkarze Mieszka-Carbon Gniezno, w tym meczu stracą aż 5 bramek zdobywając zaledwie dwie gdyż to oni po piętnastu minutach prowadzili 1:0 z gospodarzami. Bramkę dającą prowadzenie w meczu drużynie z Gniezna zdobył Andrzej Stefański, wykończając akcję Marcina Nowaka z Dawidem Ciążyńskim. W 24 minucie był już jednak remis w meczu 1:1 a to za sprawą gola kontaktowego zdobytego  przez gospodarzy ze stałego fragmentu gry. Golkiper Mieszka-Carbon Gniezno – Patryk Szafran, po raz drugi w czwartkowym meczu piłkę z własnej bramki musiał wyjmować w 26 minucie po podyktowanym rzucie karnym na jednym z piłkarzy Mosiny, którego w polu karnym gnieźnian nieprzepisowo faulował Robert Pepliński. Od tego momentu zespół 1920 Mosina, wyszedł na prowadzenie w meczu 2:1 a że w pierwszej połowie więcej bramek obie drużyny nie zdobyły takim też rezultatem zakończyła się pierwsza cześć spotkania.

Jednobramkowe prowadzenie gospodarzy, po pierwszych czterdziestu pięciu minutach nie zapowiadało że w drugiej połowie spotkania zespół Mieszka-Carbon Gniezno, da sobie strzelić kolejne trzy gole aplikując tylko jednego swoim rywalom. A jednak do takiego scenariusza doszło. Dwie zdobyte bramki przez zespół z Mosiny, na początku drugiej połowy w 52 oraz 60 minucie, praktycznie przesądziły losy tego pojedynku piłkarskiego, po których gospodarze prowadzili już z bardzo słabo grając drużyną Mieszka-Carbon Gniezno w obronie w stosunku 4:1. Wprawdzie w 65 minucie bramkę kontaktową dla gnieźnian, zdobył wprowadzony do gry Daniel Szymański, pokonując golkipera z Mosiny strzałem z głowy z 9-tego metra po wykonywanym stałym fragmencie gry przez Dawida Ciążyńskiego. Zdobyta druga bramka dla Mieszka-Carbon Gniezno, przez Szymańskieg zmniejszyła prowadzenie drużyny z Mosiny  do 4:2. Jednak ostatnie słowo w tym spotkaniu należało do podopiecznych Arkadiusza Kaliszana, którzy w 75 minucie ustalili końcowy wynik meczu zdobywając piątą bramkę. Ostatecznie zespół 1920 Mosina pokonał Mieszko-Gniezno, na własnym terenie w stosunku 5:2. Tom wygraną  piłkarzom z Mosiny udało się zrewanżować za porażkę z rundy wiosennej sezonu 2012/2013, kiedy to podopieczni Przemysława Urbaniaka wygrali w Mosinie w stosunku 2:0.

A już w najbliższą niedzielę 18 sierpnia zespół Mieszka-Carbon Gniezno, czeka kolejne spotkanie mistrzowskie w ramach rozgrywek wielkopolskiej IV ligi grupy północnej. Tego dnia zespół Przemysława Urbaniaka zainauguruje nowy sezon 2013/2014 przed własną publicznością meczem z Lubuszaninem Trzcianka. Początek tej potyczki piłkarskiej na boisku przy ulicy Strumykowej w Gnieźnie zaplanowano na godzinę 17.00

Skład Mieszka-Carbon Gniezno: Patryk Szafran, Szymon Menz, Robert Pepliński, Mateusz Kaczor, Krzysztof Jackowiak, Dariusz Urbaniak, Łukasz Mokrzycki, Marcin Nowak, Hubert Nowak, Dawid Ciążyński, Patryk Kryszak, Maciej Świdziński, Daniel Szymański, Albert Kowalski

Trener Mieszka-Carbon Gniezno, ocenia występ swoich podopiecznych w Mosinie:
-    Takiego rezultatu nikt chyba przed tym spotkaniem się nie spodziewał. Mecz mógł się zakończyć zupełnie innym wynikiem i to na korzyć naszą, jednakże fatalna gra obrony Mieszka-Cabron Gniezno, oraz ponowna nieskuteczność w zdobywaniu bramek spowodowała że mecz przegraliśmy. Jak najszybciej o wyniku i spotkaniu w Mosinie, musimy zapomnieć gdyż w niedzielę 18 sierpnia czeka nas kolejne spotkanie mistrzowskie i to u siebie. Meczem tym zainaugurujemy nowy sezon 2013/2014 na własnym terenie, który będziemy chcieli zakończyć zwycięstwem a co za tym idzie będziemy chcieli się zrehabilitować za porażkę w Mosinie.

Pełne wyniki 2 kolejki ligowej: 1920 Mosina – Mieszko-Carbon Gniezno 5:2,
Lubuszanin Trzcianka - Płomień Przyprostynia 1:1, Leśnik Margonin - Pogoń Lwówek 1:2, Świt Piotrowo - Sokół Pniewy 4:1, Zjednoczeni Trzemeszno - Sparta Oborniki 1:1, Czarni Wróblewo - Iskra Szydłowo 1:3, 1922 Lechia Kostrzyn - Tarnovia Tarnowo Podgórne 1:1, Huragan Pobiedziska - Warta Międzychód 1:2

Zestaw par 3 kolejki - 17-18 sierpnia

Warta Międzychód - 1920 Mosina                                    18 sierpnia, 17:00
Tarnovia Tarnowo Podgórne -   Huragan Pobiedziska     17 sierpnia, 17:00
Iskra Szydłowo  - 1922 Lechia Kostrzyn                        18 sierpnia, 16:00
Sparta Oborniki - Czarni Wróblewo                                 17 sierpnia, 17:00
Sokół Pniewy - Zjednoczeni Trzemeszno                       18 sierpnia, 17:00
Pogoń Lwówek - Świt Piotrowo                                     18 sierpnia, 15:00
Płomień Przyprostynia - Leśnik Margonin                        18 sierpnia, 17:00 w Zbąszyniu
Mieszko Gniezno - Lubuszanin Trzcianka                       18 sierpnia, 17:00

Źródło-mieszko-gniezno.pl/Opracowanie- Roman Strugalski/foto archiwum SportGniezno.pl