Mieszko Gniezno - Vitcovia Witkowo 4-1 ( 2- 0 )

2012-04-24

Kolejne zwycięstwo w rozgrywkach ligowych odnieśli juniorzy starsi Mieszka Gniezno. Tym razem biało-niebiescy pewnie pokonali swoich rówieśników z Witkowa 4-1 prowadząc do przerwy 2-0. Wysoką formę strzelecką podtrzymał w tym meczu Sławomir Staniszewski, który w trzecim kolejnym meczu zdobył dwie bramki.

Prowadzenie gospodarze mogli uzyskać już w 10 minucie, ale Mateusz Kaczor nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem z Witkowa. Zawodnik ten zrehabilitował się już trzy minuty później, gdy po dograniu Macieja Świdzińskiego i przedłużeniu Sławka Staniszewskiego pozostało mu tylko skierowanie piłki do pustej bramki. Chwilę później goście mogli wyrównać ale na posterunku był Szymon Menz broniąc groźny strzał z rzutu wolnego. Bramkarz Mieszka był bohaterem także w 44 minucie, gdy najpierw pewnie obronił strzał zawodnika gości, a następnie szybko uruchomił szybki kontratak, po którym Sławomir Staniszewski znalazł się oko w oko z bramkarzem gości i podwyższył prowadzenie na 2-0.

W drugiej połowie goście w 54 minucie strzelili bramkę kontaktową bardzo ładnym strzałem z dystansu, przy którym nasz bramkarz był bez szans. Odpowiedź biało-niebieskich była natychmiastowa. Dwie minuty później Sławek Staniszewski z rzutu wolnego podwyższył prowadzenie gnieźnian. Szansę na zdobycie bramki w końcówce meczu mieli goście ale to biało-niebiescy okazali się skuteczniejsi i w 90 minucie Maciej Świdziński ustalił wynik meczu na 4-1.

Mieszko Gniezno: Szymon Menz - Hubert Zacholski, Robert Pepliński, Filip Huebner, Jakub Łykowski - Mateusz Kaczor (70 Mateusz Krawczuk), Maciej Staszewski, Hubert Sass, Alan Polus (60 Patryk Jankowski) - Maciej Świdziński, Sławomir Staniszewski