Mieszko Gniezno - Warta Poznań 1-2 (juniorzy starsi) - Foto i video relacja

2012-10-07

Niestety porażką 1-2 zakończył się mecz juniorów starszych Mieszka Gniezno z Wartą Poznań. W meczu na ,,szczycie" gr. 1 zieloni okazali się lepszym zespołem, jednak biało-niebiescy pozostawili po sobie dobre wrażenie, a przy odrobinie szczęścia mogli pokusić się o zdobycie przynajmniej jednego punktu.

W pierwszej połowie optyczną przewagę posiadali goście, ale nie przekładało się to na sytuacje bramkowe. Zieloni wykonywali dużą ilość rzutów wolnych i rożnych, ale obrona Mieszka ani razu nie dała się zaskoczyć. Biało-niebiescy ograniczali się do kontrataków i po jednym z nich byli bliscy objęcia prowadzenia. W 35 minucie na strzał z 30 metrów zdecydował się Sławomir Staniszewski, po którym piłka trafiła w spojenie słupka z poprzeczką! Chwilę później rzut wolny wykonywany przez Alana Polusa wywołał ogromne zamieszanie w polu bramkowym gości, jednak bez efektów bramkowych. Najdogodniejszą okazję w tej części gry zmarnował jednak Patryk Kryszak, który przegrał pojedynek z bramkarzem gości.

Zdecydowanie ciekawsza była druga połowa meczu i wreszcie obejrzeliśmy bramki. Niestety pierwsi w 60 minucie strzelili zawodnicy Warty. Dośrodkowanie z lewego skrzydła gości, strzałem głową sfinalizował napastnik gości. W 68 minucie Mateusz Koperki po raz drugi musiał wyciągać piłkę z bramki. W niegroźnej sytuacji błąd obrońców Mieszka i napastnik zielonych strzela bramkę na 2-0. Nie był to koniec emocji na stadionie Mieszka. W 70 minucie Patryk Kryszak strzałem z rzutu wolnego strzela bramkę kontaktową dla gospodarzy. Ostatnie 20 minut to ataki z jednej i drugiej strony. Piłkę meczową w 85 minucie miał Sławomir Staniszewski , ale jego strzał nad bramkarzem, wybił z linii bramkowej obrońca gości.

Mieszko Gniezno - Warta Poznań 1-2 ( 0-0 )

Teraz Juniorów Starszych Mieszka czeka kolejny ważny mecz z Winogradami Poznań 14 października w Gnieźnie. W pierwszym meczu w Poznaniu biało-niebiescy po emocjonującym meczu pokonali poznaniaków 3-2.

Mieszko: Mateusz Koperski - Robert Pepliński ( 60 Dawid Dominiczak ), Karol Karasiewicz, Dariusz Urbaniak ( 80 Adrian Kaźmierczak ), Hubert Zacholski - Dominik Jabkiewicz ( 70 Patryk Jankowski ), Damian Garstka, Michał Bojarski, Alan Polus - Patryk Kryszak, Sławomir Staniszewski