Mieszko Gniezno - Przemysław Poznań 2-2 (1-2)

2011-03-28

Juniorzy młodsi Mieszka Gniezno w pierwszym, w rundzie wiosennej, meczu o mistrzostwo klasy okręgowej, zremisowali z Przemysławem Poznań 2-2

W pierwszej połowie biało-niebiescy posiadali optyczną przewagę, ale nie potrafili pokonać dobrze broniącego bramkarza gości. Przewaga gnieźnian została udokumentowana w 35 minucie. Wtedy to po rzucie wolnym wykonywanym przez Michała Bojarskiego i interwencji bramkarza gości, piłka spadła na głowę Dawida Śmiałowskiego, który pewnie umieścił ją w bramce. Bramka ta całkowicie zdekoncentrowała młodych piłkarzy Mieszka i po 5 kolejnych minutach biało-niebiescy przegrywali już 1-2! Najpierw błąd przy rzucie wolnym popełnił bramkarz gnieźnian i był remis 1-1.  Chwile później, gdy jeszcze nasi zawodnicy rozpamiętywali utraconą bramkę, aż trzech zawodników z Poznania znalazło się sam na sam z bramkarzem i bez problemów sfinalizowali akcję bramką.

Druga połowa miała podobny przebieg do pierwszej . Biało-niebiescy prowadzili grę a goście groźnie kontratakowali. Bardzo pewnie bronił bramkarz Przemysława, ale w 77 minucie nie miał szans po strzale z 16 metrów Michała Bojarskiego. O mały włos a powtórzyłaby się sytuacja z pierwszej połowy. Goście mieli 100 procentową sytuację na strzelenie zwycięskiej bramki ale dobrze interweniował Szymon Menz. W ostatniej akcji meczu szale zwycięstwa mogli przechylić na swoją stronę gnieźnianie, ale wychodzącego na czystą pozycję zawodnika Mieszka sfaulował obrońca gości, a rzut wolny wybronił bramkarz Przemysława.

Za tydzień juniorzy Mieszka udadzą się do Mosiny na mecz z KS 1920 Mosina.

Podopieczni Pawła Bartkowiaka wystąpili w składzie: Menz – Dominiczak, Śmiałowski, Banasik, Sass (50 Polus ) – Kaczor, Brylewski, Bojarski, Staniszewski ( 60 Zacholski ) –  Tubacki, Januchowski (50 Stankowiak )