Mieszko Gniezno pewnym spadkowiczem do IV ligi

2011-06-01

To co od dawna było wiadome stało się faktem. Drużyna Mieszka Gniezno opuszcza szeregi trzecioligowe. Biało-niebiescy, zajmujący ostatnie szesnaste miejsce w tabeli zaliczają degradację do czwartej ligi, na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu 2010/2011 przypieczętowali to kolejną porażką na własnym trenie. W środę 1 czerwca przy dość intensywnych opadach deszczu w 28 kolejce ligowej rozgrywek trzeciej ligi grupy drugiej kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej piłkarze Mieszka Gniezno na własnym boisku przy ulicy Strumykowej ulegli wyżej notowanej w tabeli Unii Janikowo w stosunku 2:0 remisując bezbramkowo do przerwy 0:0.

W dwumeczu pomiędzy obiema drużynami lepszymi w konfrontacji boiskowej okazali się piłkarze z Janikowa. W pierwszej potyczce pomiędzy obiema drużynami górą również byli gracze Unii pokonując jesienią 30 października u siebie zespół Mieszka Gniezno po bramce Pawła Klimka w stosunku 1:0.

A jak do tego doszło że drużyna Mieszka Gniezna po raz dwudziesty schodziła z placu gry w trwającym jeszcze sezonie 2010/2011 pokonana. Pierwsza odsłona środowego pojedynku, która zakończyła się wynikiem bezbramkowym była w miarę wyrównany, a gra toczyła się najczęściej w środkowej części boiska. Obie drużyny wprawdzie w tej części spotkania miały kilka dogodnych sytuacji strzeleckich do zdobycia bramki. Jednak to goście z Janikowa byli bliscy zdobycia gola. Tak było w 30 minucie gry kiedy to golkipre z Gniezna – Patryk Szafran wygrał pojedynek sam na sam z byłym już zawodnikiem Mieszka – Arkadiuszem Mokrzyckim . Gnieźnianie w odpowiedzi próbowali kontratakować. Po jednym z takich kontrataków przed szansą pokonania bramkarza z Janikowa stanął Daniel Szymański. Jednak strzał młodego napastnika Mieszka na bramkę gości okazał się niecelny.

Po zmianie stron nielicznie przybyła publiczność była świadkiem ciekawej gry w wykonaniu obu drużyn i dwóch zdobytych bramek. Niestety oba gole nie były autorstwa biało – niebieskich tylko piłkarzy z Janikowa. Goście prowadzenie objęli w 55 minucie gry. Golkipera z grodu Lecha po szybkiej przeprowadzonej akcji w wykonaniu zespołu przyjezdnego pokonał Mariusz Gabrych. Gnieźnianie wprawdzie próbowali doprowadzić do remisu, ale ich akcje kończyły się na linii pola karnego gości. Drugi gol dla przyjezdnych został zdobyty w 86 minucie gry po faulu w polu karnym na jednym z graczy Unii Janikowo. Podyktowaną jedenastkę na bramkę zamieni Michał Chmielecki. Tak więc przedostatnie spotkanie na własnym boisku w trzecioligowych rozgrywkach gnieźnianie przegrali 0:2.  Gnieźnianie aktualnie są na ostatnimmiejscu i jak już wcześniej pisaliśmy przesądzony jest spadek biało-niebieskich do czwartej ligi. Przypomnijmy iż Mieszko Gniezno osiem długich lat walczyło o punkty w trzeciej lidze. Awans na salony trzecioligowe jak pamiętamy zespół z grodu Lecha wywalczył za prezesury Jacka Owczarzaka a było to w sezonie 2002/2003 po spotkaniach barażowych z Astrą Krotoszyn, które zresztą gnieźnianie rozstrzygnęli na swoją korzyść wygrywając je 2:1 i 3:1. Jaka przyszłość czeka więc zespół Mieszka Gniezno po spadku do IV ligi czas z pewnością pokaże.

A już w najbliższą sobotę 4 czerwca piłkarzy Mieszka Gniezno czeka ostatnie spotkanie na własnym stadionie przy ulicy Strumykowej w sezonie 2010/2011. Biało – niebiescy na pożegnanie z trzecioligowymi rozgrywkami, zmierzą się z Lubuszaninem Trzcianka . Początek meczu zaplanowano na godzinę 17.00.

Składy:
Mieszko: Szafran, Zimnik, Jackowiak, Chęciński (62\' Świdziński), Huebner, Nowak (82\' Kasprzyk), Kryszak (75\' Łykowski), Romel, Zawadka, Ciążyński, Szymański.

Unia: Piesik, Wawrzyniak, Nowacki, Dworacki, Kanik, Dereżyński, Chmielecki, Gabrych, Wiśniewski, Jagielski (46\' Kamiński), Mokrzycki.

Krzysztof Gościniak 1, 22, Błażej Ciesielski 78
mecz pierwotnie zaplanowany na 17:00 rozpoczął się z 15-minutowym opóźnieniem z powodu spóźnienia sędziów

Unia Solec Kujawski     2-2     Victoria Koronowo
Karol Lewandowski 39, Mariusz Barlik 69 - Mateusz Andrzejewski 87, Jakub Kujawka 88

Mieszko Gniezno     0-2     Unia Janikowo
Mariusz Gabrych 55, Michał Chmielecki 86 (k)