Mieszko Gniezno pokonało w derbach Wielkopolski u siebie Zjednoczonych Trzemeszno - Foto i video relacja

2012-08-15

Po dwóch porażkach z rzędu piłkarze Mieszka Gniezno w kolejnym meczu rozgrywek wielkopolskiej IV ligi grupy północnej odnieśli pierwsze zwycięstwo w sezonie 2012/2013. W środę 15 sierpnia podopieczni Przemysława Urbaniaka w spotkaniu derbowym na szczeblu Wielkopolski podejmowali na własnym boisku przy ulicy Strumykowej zespół Zjednoczonych Trzemeszno. Mecz po dość ciekawym przebiegu w wykonaniu obu drużyn zakończył się zwycięstwem Mieszka Gniezno w stosunku 2:0. Tym samym biało-niebiescy zapisali na swoim koncie pierwsze trzy duże punkty w tabeli ligowej w nowym sezonie.

Mimo że pierwsza połowa spotkania derbowego pomiędzy Mieszkiem Gniezno a Zjednoczonymi Trzemeszno zakończyło się wynikiem bezbramkowym. To jednak oba zespoły w tej części gry stworzyły kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramek a pierwsze akcje podbarmkowe rozpoczęli podopieczni Łukasza Kańczukowskiego ze Zjednoczonych Trzemeszno i już w 20 minucie gry w sytuacji sam na sam z golkiperem z Gniezna – Patrykiem Szafranem znalazł się Krzysztof Chojnacki. Jednak bardzo przytomnie zachował się bramkarz Mieszka broniąc strzał Chojnackiego z bliskiej odległości. Ten sam zawodnik w 27 minucie ponownie mógł ponownie dać prowadzenie swojej drużynie lecz na szczęście posłał on piłkę nad poprzeczką gnieźnieńskiej  bramki. W 31 minucie gry tym razem to gnieźnienie mogli zdobyć gola dającego prowadzenie w meczu. Szanse na zdobycie bramki miał strzelając z 18-tego metra Andrzej Stefański lecz zamiast celnie trafić piłką do bramki posłał ją obok słupka gości. Trzy minuty później ponownie dogodną sytuację w drużynie z grodu Kilińskiego miał najbardziej aktywny w tej części meczu w zespole przyjezdnym pod względem strzeleckim Krzysztof Chojnacki. Napastnik Zjednoczonych strzelał z ostrego konta lecz na posterunku był gilkiper Mieszka – Patryk Szafran broniąc strzał Chojnackiego. W 41 minucie po podaniu Chojanckiego przed szansą pokonania bramkarza z Gniezna – Patryka Szafrana staną w zespole przyjezdnym Michał Wiśniewski. I tym razem golkiper z grodu Lecha stanął na wysokości zadania broniąc strzał Wiśnieskiego przez co po raz kolejny uratował swój zespół od utraty gola.

O zwycięstwie zespołu Mieszka Gniezno zadecydowała druga połowa meczu gdyż jak wspominaliśmy wcześniej pierwsza cześć pojedynku derbowego zakończyła się wynikiem bezbramkowy. Gnieźnienie tą część środowego meczu rozpoczęli bardzo dobrze. Już w 53 minucie spotkania biało-niebiescy mogli wyjść na jednobramkowe prowadzenie. Po podaniu Huberta Nowaka przed szansą pokonania golkipera z Trzemeszna stanął Dawid Ciążyński. Niestety tym razem trzemeszeński bramkarz  wyszedł obronną ręką z tej sytuacji broniąc strzał Ciążyńskiego a niecałą minutę później obronił strzał z 20 metrów  Daniela Szymańskego. W 61 minucie golkiper z grodu Kilińskiego -  Szymon Płoszyński jednak skapitulował po dobrym zagraniu Dawida Ciążyńskiego oraz celnym trafieniu Daniela Szymańskiego. Od tego momentu Mieszko Gniezno wyszło na prowadzenie w meczu 1:0. Nie upłynęła minuta meczu a gnieźnienie prowadzili już 2:0 ze Zjednoczonymi Trzemeszno. Tym razem piłkę dograł na pole karne gości Daniel Szymański  a z 9 metrów akcję podbramkową zakończył celnym strzałem kierująć piłę do bramki trzemeszyńskiej  Dawid Ciążyński.

Po starcie drugiej bramki goście z Trzemeszna wprawdzie mieli dwie okazję do zdobycia choćby gola kontaktowego ale strzały w wykonaniu Adama Koniecznego w 81 minucie i Konrada Nadolnego w 82 minucie meczu zdołał wybronić gnieźnieński bramkarz – Patryk Szafran.  W doliczonym czasie gry w 92 minucie meczu drużyna Mieszka Gniezno mogła zdobyć jeszcze jedną bramkę. Przed szansą zdobycia gola w zespole z Gniezna stanął wprowadzony w ostatnich minutach drugiej połowy Tomasz Bondyra. Niestety ta sztuka Bondyrze się nie udała gdyż z około 5-7 metrów posłał on piłkę nad bramką gości. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Mieszka Gniezno w stosunku 2:0.

Na koniec należy nadmienić iż Mieszko Gniezno środowe spotkanie podobnie jak sobotnie w Wróblewie kończyło w dziesiątkę. W 63 minucie gry czerwoną kartką za faul bez piłki ujrzał Patryk Zajkowski, który w wyniku tej sytuacji musiał opuścić plac gry.

A już w najbliższą sobotę 18 sierpnia piłkarze Mieszka Gniezna czeka kolejne  spotkanie mistrzowskie. Tym razem na wyjeździe biało-niebiescy zmierzą się z ekipą 1922 Lechia  Kosztrzyn. Początek tej potyczki piłkarskiej zaplanowano na godzinę 17.00.

Skład Mieszka: Patryk Szafran, Krzysztof Jackowiak, Albert Kowalski, Łukasz Mokrzycki, Hubert Nowak, Dawid Ciążyński, Andrzej Stefański, Daniel Szymański, Patryk Zajkowski, Przemysław Wolniewicz, Marcin NowK, Alan Polus, Piotr Sobczak, Maciej Swidziński, Tomasz Bondyra, Karol Podlewski, Arkadiusz Mokrzycki.

Skład Zjednoczonych: Szymon Płoszyński, Paweł Maciejewski, Arkadiusz Konieczka, Michał Kachniarz, Mikołąj Humański, Krzysztof Chojnacki, Krzysztof Majchrzak, Marcin Nowak, Łukasz Polielski, Konrad Nadolny, Michał Wiśniewski, Kamil Wysocki, Adam Konieczny, Grzegorz Roszak, Bartosz Kubalewski, Tobiasz Bartkowiak, Łukasz Kańczukowski.