Mieszko Gniezno poza pucharem Polski

2010-09-30

Jak nie idzie to nie idzie. Tak by w skrócie skomentować kolejny występ trzecioligowych piłkarzy Mieszka Gniezno. W środę 29 września podopieczni Pawła Bartkowiaka doznali kolejnej porażki. Tym razem biało—niebiescy odpadli w czwartej rundzie Pucharu Polski na szczeblu okręgu, których organizatorem jest Wielkopolski Związek Piłki Nożnej w Poznaniu.

Mieszkowy w meczu wyjazdowym musieli uznać po raz kolejny wyższość piłkarzy Unii Swarzędz przegrywając spotkanie pucharowe w stosunku 3:0. Była to druga porażka biało-niebieskich, w krótkim okresie z ekipą z Swarzędza. Jak pamiętamy cztery dni wcześniej w spotkaniu ósmej kolejki ligowej w rozgrywkach trzeciej ligi grupy kujawsko-pomorsko- wielkopolskiej grupy 2 podopieczni Pawła Bartkowiaka ulegli na własnym boisku przy Strumykowej po dość słabym spotkaniu ekipie z Swarzędza w stosunku 5:0.

Relacja:

I połowa
11. min – Akcja toczy się lewą stroną boiska. Mokrzycki Łukasz zagrywa do Daniela Szymańskiego, ten wrzuca piłkę w pole karne Unii. Futbolówka frunie niebezpiecznie nisko i szybko. Defensywa swarzędzan nie umie jej wybić, napastnicy Mieszka także.

16. min – Kolejna groźna sytuacja w wykonaniu gości. Mokrzycki Łukasz podaje do Adriana Mokrzyckiego, ten strzela na bramkę strzeżoną przez Łukasza Suwiczaka mierząc w długi róg! „Suwi” końcami palców trąca piłkę, czym zapobiega utracie gola.

34. min – Doskonałą okazję do zdobycia gola marnuje Paweł Ignasiński, który w niemal sytuacji sam na sam trafia w nogi Adriana Różyckiego, golkipera Mieszka Gniezno.

36. min – Prawą stroną boiska przedziera się David Paku-Tschela, mija skrzydłowego obrońcę, dośrodkowuje w pole karne, do piłki dobiega Paweł Lisiecki, dostawia nogę i mamy planowe 1:0.

44. min – Goście popisują się bardzo ładną akcją ofensywną. Adrian Mokrzycki podaje górną piłkę do Łukasza Mokrzyckiego. Ten przyjmuje futbolówkę na pierś i uderza prawą nogą bez przyjęcia. Piłka o centymetry mija spojenie bramki swarzędzkiej Unii!!!

45. min – Z prawej strony na środkową część boiska zbiega David Paku-Tschela i będąc na wysokości 17 metra uderza płasko tuż obok lewego słupka.

II połowa
47. min – Mieszko zaczyna drugą połowę od mocnego uderzenia. Daniel Szymański strzela z 18 metrów w środek bramki Łukasza Suwiczaka. „Suwi” wybija się do góry i trąca piłkę na rzut rożny.

65. min – Rzut wolny dla gości. Arkadiusz Kokrzycki strzela nad poprzeczką.

69. min – Zawodnik Gniezna, Marcin Nowak, podaje w „uliczkę” do Arkadiusza Mokrzyckiego. Wślizgiem stara się interweniować Konrad Zandrowicz, ale brakuje mu kilku centymetrów, piłka trafia do adresata! Idealna okazja do zdobycia gola! Piłka ociera się o poprzeczkę!

76. min – David-Paku Tschela zagrywa w pole karne do Marcina Hercoga i tym samym otwiera mu drogę do zdobycia gola, świetna okazja! Chyba będzie 2:0! „Hery” trafia w środek bramki, korzysta na tym Adrian Różycki, który popisuje się bardzo dobrą interwencją.

84. min – Unia dobija rywala. Marcin Hercog zauważa wbiegającego w pole karne Mieszka, Adriana Płoskę i do niego też zagrywa. Płoska wyśmienitym lobem pokonuje Adriana Różyckiego i jest 2:0

86. min – Ogromne zamieszanie w polu karnym Unii Swarzędz! Kilka błędów popełnia linia obronna gospodarzy. Piłkę przejmuje Daniel Szymański, jego uderzenie jest minimalnie niecelne. Spokojnie oglądający to spotkanie trener Andrzej Ostański wyrwał się z ławki, jak poparzony, krzycząc: „Co wy tam wyrabiacie?!”

88. min – Imponująca akcja Pawła Ignasińskiego prawą stroną boiska zakończona zostaje celnym podaniem w pole karne Mieszka Gniezno do Adriana Płoski, któremu pozostaje tylko dołożyć stopę i skierować piłkę do bramki. Mecz kończy się 3:0 dla Unii Swarzędz.