Mieszko Gniezno przegrał u siebie z Chemikiem Bydgoszcz

2010-08-15

Drugiej porażki doznali piłkarze Mieszka Gniezno. Tym razem biało-niebiescy w sobotę 14 sierpnia w inauguracyjnym spotkaniu nowy sezon 2010/2011 ulegli na własnym boisku przy ulicy Strumykowej ekipie Chemika Bydgoszcz 0:1.

Mecz rozstrzygnął się w pierwszych 25-ciu minucie gdy strzałem z rzutu wolnego z 25 metrów młodego bramkarza Mieszka - Filipa Chrzanowskiego zaskoczył Szymon Spychała. W pierwszej połowie gospodarze mogli strzelić bramkę wyrównującą stan meczu ale strzały - Daniela Szymańskiego, Błażeja Matysiaka czy Tomka Zimnika nie znalazły drogi do bramki gości. Zwłaszcza po strzałach Zimnika po rzutach rożnych wydawało się że piłka jest już w siatce. Tak jednak się nie stało. W drugiej połowie stu procentowych sytuacji nie potrafili wykorzystać do zdobycia bramki kontaktowej w drużynie Mieszka Gniezno - Arkadiusz Mokrzycki dwukrotnie i Michał Góralski. Goście, grający z kontry także nie strzelili już bramki i mecz zakończył się porażką gnieźnian 0:1.

Teraz biało – niebiescy udadzą się w najbliższy weekend do Świecia, gdzie zmierzą się z miejscową Wdą, która zajmuje ósme miejsce po dwóch kolejkach a w ostatnim meczu wygrała na wyjeździe z Unią Janikowo w stosunku 2:1.

Skład: Chrzanowski - Góralski, Zimnik, Urbaniak, Jackowiak - Kriger ( 75 Ligierski ), Gąsiorowski, Mokrzycki Ł. ( 80 Kujawa ), Mokrzycki A., Szymański ( 60 Ciążyński ) - Matysiak