Mieszko Gniezno przegrywa na swoim boisku z Tarnovią Tarnowo Podgórne - Foto i video relacja

2012-05-12

Porażka Mieszka Gniezno z Tarnowvią Tarnowo Podgórne. Pewny spadek do klasy okręgowej stał się faktem.

Piątą z rzędu porażkę w rozgrywkach wielkopolskiej IV ligi grupy północnej odnotowali na swoim koncie piłkarze drużyny seniorów Mieszka Gniezno. W sobotę 12 maja podopieczni Przemysława Urbanika na własnym boisku przy ulicy Strumykowej oraz przed własną publicznością ulegli zespołowi wyżej notowanemu w ligowej tabeli Tarnovi Tarnowo Podgórne aż 5:0. Po tej porażce zespół Mieszka Gniezno zajmuje nadal ostatnie miejsce w ligowej tabeli i na trzy kolejki przed końcem zmagań sezonu 2011/2012 już wiadomo że zespół z grodu Lecha opuści szeregi czwartoligowe i od nowego sezonu niestety o ligowe punkty będzie zabiegał w rozgrywkach poznańskiej klasy okręgowej.

Wracając jednak do samego przebiegu sobotniego meczu. To mimo dość wyrównanej walki w wykonaniu obu drużyn i stworzonych sytuacji strzeleckich. To goście z Tarnowa Podgórnego z tej potyczki wyszli jako zwycięzcy zdobywając bramki po ewidentnych błędach piłkarzy Mieszka Gniezno. Goście na prowadzenie 1:0 wyszli już w 16 minucie gry golkipera z grodu Lecha pokonał Krystian Mańczak. Ten sam zawodnik był autorem drugie bramki zdobytej przez niego w 46 minucie gry. W tym przypadku goście do szatni po pierwszej połowie schodzili prowadząc 2:0. Po zmianie stron w meczu padły jeszcze trzy gole, lecz niestety były one autorstwa piłkarzy Tarnowa Podgórnego. Najpierw na 3:0 w zespole przyjezdnym prowadzenie swojej drużyny podwyższył Adrian Sawicki. A kolejne dwa gole były autorstwa Artura Dorna. Piłkarz ten golkipera z grodu Lecha pokonał w 80 minucie gry a pięć minut później ustalił wynik końcowy meczu zdobywając dla swojej drużyny piątą bramkę. W tym układzie Tarnovia Tarnowo Podgórne pokonało Mieszko Gniezno u siebie w stosunku 5:0.

A już w sobotę 19 maja Mieszko Gniezno rozegra swój kolejny mecz mistrzowski. Tym razem zespół z Gniezna uda się do Międzychodu gdzie o godzinie 17.00 podejmowany będzie przez miejscową Wartę.