Mieszko Gniezno przegrywa pierwszy mecz sparingowy z Ślesinem

2012-07-14

14 lipca seniorzy Mieszka Gniezno rozegrali pierwszy sparing w ramach przygotowań do nowego sezonu 2012/2013 w poznańskiej okręgówce. Rywalem biało-niebieskich w meczu wyjazdowym był zespół czwartoligowego LKS-u Ślesin. Mecz, który został rozegrany w Koninie na Stadionie imienia Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego zakończył się zwycięstwem LKS-u Slesin w stosunku 3:0.

Wracając jednak do samego meczu. To gospodarze na prowadzenie wyszli w 21 minucie meczu. Bramkarza Mieszka Gniezno pokonał Łukasz Kujawa. Więcej bramek w pierwszej połowie nie padło. I ta część meczu zakończyła się prowadzeniem 1:0 dla LKS Ślesin Po zmianie stron padły jeszcze dwa gole. Oba były autorstwa piłkarzy z Ślesina. Najpierw golkipera z Gniezna w 65 minucie meczu pokonał strzelec pierwszego gola dla Ślesina – Łukasz Kujawa, który wykorzystał podyktowany rzut karny. Ostatni gol dla gospodarzy padł w 90 minucie gry a autorem bramki okazał się testowany zawodnik w drużynie LKS Ślesin. Ostatecznie mecz sparingowy zakończył się zwycięstwem drużyny LKS Ślesin w stosunku 3:0.

Na koniec należy zaznaczyć iż zawodnicy Mieszka Gniezna mięli kilka dogodnych sytuacji do zdobycia choćby jednej bramki kontaktowej. Jednakże stu procentowych sytuacji będąc z bramkarzem z Ślesina dwukrotnie nie wykorzystał Daniel Szymański, tyle samo zmarnował Michał Kupczyk.

Kolejny sparing piłkarze Mieszka Gniezno mają zaplanowany na środę 18 lipca. Tym razem przeciwnikiem biało-niebieskich również na wyjeździe będzie drużyna Zjednoczonych Trzemeszno.