Mieszko Gniezno przegrywa w Margoninie z miejscowym Leśnikiem 0:2

2012-05-06

Czwartą porażkę ż rzędu na swoim koncie zapisali w rozgrywkach wielkopolskiej  czwartej ligi grupy północnej piłkarze Mieszka Gniezno. Po wtorkowej porażce przed własną publicznością z 1922 Lechią Kostrzyn, tym razem podopieczni Przemyswława Urbaniaka musieli w sobotę 5 maja w spotkaniu wyjazdowym uznać wyższość drużyny Leśnika Margonin przegrywając spotkanie mistrzowskie w stosunku 2:0. Po tej porażce Mieszko Gniezno nadal zajmuje ostatnie miejsce w ligowej tabeli i wszystko skazuje na to że po sezonie 2011/2012 opuści szeregi czwartoligowe.

Wracając jednak do sobotniego meczu. To jak wynika z relacji trenera Mieszka Gniezno – Przemysława Urbaniaka. Biało-niebiescy obie bramki w Margoninie stracili po stałych fragmentach gry. Najpierw golkiper z grodu Lecha – Patryk Szafran w pierwszej połowie został pokonany po świetnie egzekwowanym rzucie rożnym, a następnie w drugiej połowie po zamieszaniu na polu karnym.

Gnieźnienie wprawdzie mięli kilka dogodnych sytuacji do zdobycia choćby gola kontaktowego lecz podobnie jak to było w wcześnie przegranych trzech spotkaniach mistrzowskich zabrakło im szczęścia. Najdogodniejsze sytuacje do pokonania bramkarza gospodarzy zmarnowali Wojciech Gąsiorowski, Daniel Szymański Dawid Ciążyński  oraz Krzysaztof Jackowiak, który trafił w poprzeczkę bramki Margonina. Wszystkie te akcje mieszkowcy stworzyli w pierwszej połowie meczu w drugiej nie było już okazji stuprocentowych do zdobycia gola.

Kolejne spotkanie Mieszko Gniezno rozegra u siebie 12 maja mając za przeciwnika zespół Tarnovi Tarnowo Podgórne. Początek tej potyczki piłkarskiej zaplanowano na godzinę 16.00.