Mieszko Gniezno przegrywa w Swarzędzu

2009-08-09

Totalną porażką zainaugurowali nowy sezon 2009/2010 w trzeciej lidzie grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej piłkarze Mieszka Gniezno.

W pierwszym meczu sezonu przeciwnikiem biało-niebieskich na wyjeździe była ekipa Unii Swarzędz. Niestety rywal okazał się zbyt wymagającym przeciwnikiem dla młodego zespołu z grodu Lecha gromiąc go aż 6:0. Losy tego spotkania zostały rozstrzygnięte w pierwszych czterdziestu pięciu minutach. Jako pierwszy w drużynie Unii Swarzędz bramkarza Adriana Różyckiego pokonał w 7 minucie meczu Szymon Moszczyński. Pięć minut później gospodarze prowadzili już 2:0 po golu Macieja Sowińskiego. Nie upłynęły następne cztery minuty, a trzecią bramkę dla Swarzędza zdobył Marcin Hercog. W 21 minucie po raz drugi Adriana Różyckiego pokonał Sowiński. I w tym momencie było już 4:0 dla Unii.  Po raz piąty Adrian Różycki piłkę z własnej bramki musiał wyjmować 240 sekund po stracie czwartego gola. Tym razem na listę strzelców w ekipie gospodarzy wpisał się Mariusz Pietrzak. Ostatnia bramka w tym meczu padła w 35 minucie po celnym trafieniu Mateusza Sobkowiaka. W drugiej połowie  żadnej z drużyn nie udało się już strzelić gola, gdyż gra toczyła się w środkowej części boiska. Ostatecznie Unia rozgromiła Mieszko 6:0.

Następnym przeciwnikiem biało-niebieskich będzie ekipa Włocłavi Włocławek. Do tego spotkania dojdzie w sobotę 15 sierpnia we Włocławku. Początek pojedynku zaplanowano na godzinę 17.00.

Skład Unii: Hołubiec – Pietrzak (73’ Cieślak), Smuniewski, Sobkowiak (63’ Antczak), Hercog (63’ Bigosiński), Lisiecki, Moszczyński, Cudny (63’ Klepacz), Rampold, Sowiński, Lebioda .

Skład Mieszka: Różycki (46’ Podlawski) – Piotrowski (46’ Bereźnicki), Urbaniak, Jackowiak, Góralski, Błaszak, Zamiar, Gumienny, Muszyński, Michałowski, Mokrzycki (90’ Wiśniewski).