Mieszko Gniezno przegrywa z Lubuszaninem Trzcianka

2010-06-04

Totalnym niepowodzeniem zakończyło się ostatnie spotkanie na własnym boisku w dobiegającym do końca sezonie 2009/2010 w wykonaniu piłkarzy Mieszka Gniezno. Po ostatniej wygranej w Koronowie z wiceliderem rozgrywek tamtejszą Victorią, wszyscy zakładali że następne spotkanie biało-niebiescy również rozstrzygną na swoją korzyść. Do takiego scenariuszu w środę 3 czerwca przy ulicy Strumykowej nie doszło. Podopieczni Stanisława Drozdy wprawdzie po dość wyrównanym meczu ulegli niestety Lubuszaninowi Trzcianka w stosunku 0:1.

Wynik środowej potyczki został ustalony już w pierwszych czterdziestu pięciu minutach meczu. W 37 minucie spotkania po błędzie obrońców z najbliższej odległości bramkarza gnieźnieńskiego Adriana Różyckiego strzałem głową pokonał Paweł Nawrocki. Po zmianie stron i wprowadzeniu kilku zmian w gnieźnieńskim zespole, które dodały ożywienia w grze biało-niebieskim podopieczni Stanisława Drozdy dążyli do zmiany niekorzystnego dla siebie wyniku. O ile gra mieszkowców nie budziła zastrzeżeń do linii środkowej boiska to gorzej wyglądała już pod bramką gości. Drużynie Mieszka brakowało dokładnych podań pod bramkę rywali a co za tym idzie sytuacji strzeleckich, które przełożyły by się na zdobycie gola na wagę choćby remisu i podziału punktów w środowym meczu. Ostatecznie gnieźnianie, którzy walczyli do samego końca przegrali 0:1.

Po tej porażce pozycja Mieszka Gniezna nie uległa zmianie. Biało-niebiescy zajmują w tabeli 12-tą pozycję z zdobytymi 29 punktami. I na tą chwilę trudno jest coś stwierdzić czy po ostatnim meczu utrzymają w następnym sezonie 2010/2011 trzecioligowy byt.

Ostatnie spotkanie w sezonie rozegrają gnieźnianie już w niedzielę, 6 czerwca w Koninie, gdzie zmierzą się z miejscowym Górnikiem. Początek zaplanowano na godzinę 16.00