Mieszko Gniezno przegrywa z Wdą Świecie

2010-05-23

Po serii trzech wyjazdowych meczów z rzędu. Piłkarze trzecioligowego Mieszka Gniezna występujący w rozgrywkach grupy 2 rozgrywek kujawsko-pomorsko-wielkopolksiej ligi, w niedziele przedpołudnie podejmowali na własnym boisku przy ulicy Strumykowej drużynę Wdy Świecie.

Biało-niebieskich czekała tego dnia niezwykle ważna konfrontacja piłkarska w kontekście utrzymania się w tabeli na pozycji zapewniającej byt ligowy w poprzednim sezonie. Jak dobrze wiemy po serii trzech kolejnych porażkach Mieszko Gniezno stracił nieco gruntu pod nogami i zwycięstwo z Wdą Świecie było potrzebne biało-niebieskim jak tlen. Na dodatek należy dodać iż gnieźnianie już nie raz w trakcie rundy wiosennej trwającego sezonu 2009/2010 udowadniali, że na stadionie przy Strumykowej są groźni dla każdego i 3 punkty są z pewnością w ich zasięgu. W tym układzie trzeba było mieć nadzieję iż po spotkaniu piłkarze z Gniezna będą mogli sobie właśnie trzy punkty za zwycięstwo dopisać do ligowego dorobku. Niestety do takiego scenariusza jednak nie doszło. Otóż Mieszko Gniezno uległ piłkarzom z Świecia w stosunku aż 0:3 remisując bezbramkowo do przerwy 0:0. Goście jak wynika z końcowego wyniku spotkania wszystkie bramki zdobyli w drugiej połowie niedzielnego meczu, wychodząc na prowadzenie w 62 minucie po golu zdobytym przez Mariusza Barwika. Kolejne dwa gole padły już dla gości w końcówce spotkania. Obie bramki zdobył Piotr Żurek pokonując golkipera Mieszka Gniezna – Adriana Różyckiego w 76 i 83 minucie gry.

Po tej porażce sytuacja Mieszka Gniezno na cztery spotkania przed końcem sezonu trochę się skomplikowała. Obecnie biało-niebiescy znajdują się w strefie spadkowej zajmując pechowe 13 miejsce z zdobytymi 25 punktami.

Ale już w tą środę 26 maja nadarza się okazja ażeby Mieszko Gniezno poprawiło swoją pozycję w ligowej tabeli. Bowiem tego dnia po ustaleniach wcześniejszych przez Wydział Gier i Ewidencji Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej w Poznaniu dojdzie do zaległego meczu w Gnieźnie przy ulicy Strumykowej pomiędzy Mieszkiem a Legią Chełmża. Początek tej potyczki piłkarskiej zaplanowano na godzinę 17.00.

Kolejka 27 - 22-23 maja
Lech Rypin     - Zdrój Ciechocinek 5:0
Sparta Oborniki  - Legia Chełmża  8:0
Calisia Kalisz - Notecianka Pakość  1:0
Mieszko Gniezno     - Wda Świecie 0:3
Goplania Inowrocław  - Victoria Koronowo  0:9
Polonia Nowy Tomyśl  - Lubuszanin Trzcianka 0:1
Polonia Leszno - Górnik Konin  0:1