Mieszko Gniezno remisuje w Kostrzynie z miejscową 1922 Lechią 2:2

2012-08-19

Piłkarze Mieszka Gniezno w swoim czwartym meczu ligowym sezonu 2012/13 w rozgrywkach wielkopolskiej IV ligi grupy północnej w sobotę 18 sierpnia podejmowani byli w Kostrzynie przez tamtejszy zespół 1922 Lechii. Po bramkach Daniela Szymańskiego oraz Marcina Nowaka gnieźnianie  dwa razy wychodzili  na prowadzenie, ale niestety nie udało się utrzymać wyniku do końca i spotkanie zakończyło się remisem 2:2 a co za tym idzie podziałem punktów w ligowej tabeli.

Podopieczni Przemysława Urbaniaka z czwartą ekipą rozgrywek na prowadzeni wyszli już w 11 minucie meczu. Po zagraniu kapitana biało-niebieskich Wojciecha Gąsiorowskiego celnym trafieniem golkipera z Kostrzyna lokując piłkę w bramce gospodarzy strzałem po długim słupku pokonał Daniel Szymański. Dwie minuty później po ewidentnym błędzie obrony Mieszka Gniezno gospodarze doprowadzili jednak do remisu 1:1. Po raz drugi gnieźnianie w sobotnim spotkaniu na prowadzenie 2:1 wyszli w 22 minucie gry. Tym razem golkipera z Kostrzyna pokonał Marcin Nowak wykorzystując zagraną w pole karne piłkę po dwójkowej akcji Andrzeja Stefańskiego i Dawida Ciążyńskiego. I kiedy wydawało się że pierwsza połowa spotkania zakończy się takim rezultatem czyli prowadzeniem drużyny Mieszka Gniezno w stosunku 2:1. W 40 minucie gry gospodarze niestety doprowadzili do kolejnego remisu 2:2.

Jak się później okazało była to ostatnia bramka zdobyta w całym meczu przez oba zespoły. Wprawdzie po zmianie stron gnieźnianie mięli kilka jeszcze dogodnych sytuacji do zmiany wyniku. Jednak ani Danielowi Szymańskiu, który w 70 minucie gry po zagraniu posłał z strzałem z głowy z bliskiej odległości piłkę nad poprzeczką bramki gospodarzy, ani też Krzysztofowi Jackowskiemu, który znalazł się w sytuacji sam na sam w 75 minucie gry z golkiperam z Kostrzyna ta sztuka się nie udała. I spotkanie zakończyło się remisem 2:2 i podziałem punktów w ligowej tabeli.

A już w najbliższą sobotę 25 sierpnia zespół Mieszka Gniezno rozegra swój kolejny mecz mistrzowski. Tym razem na własnym boisku przy ulicy Strumykowej podopieczni Przemysława Urbaniaka o godzinie 17.00 podejmować będą Wełnę Skoki.

Niepełne wyniki 4 kolejki
1920 Mosina                           -    Noteć Czarnków                      19 sierpnia, 16:00
Leśnik Margonin                    2-1     Pogoń Lwówek
Grom Plewiska                      1-2     Świt Piotrowo
Czarni Wróblewo                   -     Warta Międzychód                   19 sierpnia, 16:00
Zjednoczeni Trzemeszno     1-1     Sparta Oborniki
1922 Lechia Kostrzyn          2-2     Mieszko Gniezno
Wełna Skoki                           -     Tarnovia Tarnowo Podgórne     19 sierpnia, 15:00
Sokół Pniewy                       1-0     Warta II Poznań