Mieszko Gniezno remisuje w ekstremalnych warunkach boiskowych z Pogonią Lwówek - Foto relacja

2013-05-31

Chyba jeszcze w takich ekstremalnych warunkach nie przyszło piłkarzom Mieszka Gniezno, rywalizować o kolejne punkty w rozgrywkach wielkopolskiej IV lidze grupie północnej. W czwartek 30 maja podopieczni Przemysława Urbaniaka, na własnym boisku przy ulicy Strumykowej podejmowali zespół Pogoni Lwówek.

Warunki atmosferyczne w Pierwszej Stolicy Polski w godzinach przedpołudniowych były jeszcze względne, niestety półtora godziny przed rozpoczęciem spotkania, do którego miało dojść o godzinie 17.00 zmieniły się diametralnie. Obfite opady deszczu połączone z silną burzom przechodzącą nad wielkopolską, spowodowały że boisko przy ulicy Strumykowej wyglądało jak wielkie kąpielisko. Płyta boiska przy Strumykowej była tak nasiąknięta wodą że przypominała przysłowiową gąbkę a teren okalający boisku tonął w wodzie. Mimo takich niesprzyjających warunków do rozegrania spotkania mistrzowskiego trójka sędziowska po oględzinach płyty boiska zadecydowała że nadaje się ona do gry, chociaż kopnięta piłka zamiast płynnie się toczyć po boisku stawała w miejscu w rozlicznych kałużach wody znajdujących się na gnieźnieńskim boisku. Z takim postanowieniem sędziów prowadzących czwartkowe spotkanie nie mogli się pogodzić włodarze klubu ze Strumykowej. Mimo ich protestów co do podjętej decyzji spotkanie ostatecznie doszło do skutku. A mecz pomiędzy drużynami Mieszka Gniezno a Pogoniom Lwówek, których zawodnicy w niektórych momentach spotkania mięli trudności z utrzymaniem się na nogach podczas swoich interwencji, gdyż ślizgali się na trawie jak na łyżwach, zakończyło się remisem 1:1 i podziałem punktów przez oba zespoły w ligowej tabeli. Obie bramki zostały zdobyte w drugiej połowie meczu gdyż pierwsza zakończyła się wynikiem bezbramkowym. W pierwszej części spotkania natomiast najdogodniejsze sytuacje do zdobycia bramki a co za tym idzie objęcia prowadzeniu w meczu w zespole Mieszka Gniezno nie wykorzystali między innymi: Daniel Szymański w 17 minucie, po którego strzale z około 15-tego metra piłka zatrzymała się na poprzeczce bramki gości oraz Andrzej Stefański w 21 minucie, po którego uderzeniu piłki głową poszybowała nad poprzeczką bramki z Lwówka. Jak wspominaliśmy wcześniej oba gole zostały zdobyte w drugiej połowie spotkania. Pierwsi na prowadzenie w meczu 1:0 wyszli goście z Lwówka po faulu w polu karnym Mieszka Gniezno na jednym z zawodników przyjezdnych sędzia prowadzący to spotkanie podyktował jedenastkę na korzyść gości. Pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się w 65 minucie w drużynie z Lwówka – Jakub Szczudeł. Do stanu 1:1 na jedenaście minut przed końcem meczu doprowadził natomiast w zespole Mieszka Gniezno - Marcin Nowak, pokonując bramkarza gości Pawła Pisarenko strzałem z głowy z bliskiej odległości po wcześniejszym dograniu piłki z egzekwowanego rzutu wolnego przez Łukasza Mokrzyckiego. Na koniec należy nadmienić iż zespół z Lwówka, kończył spotkanie w dziewiątkę gdyż dwóch zawodników tego zespołu w końcówce meczu ujrzało czerwone kartki. Brak dwóch graczy na boisku e drużynie przeciwnej, niestety nie potrafili wykorzystać piłkarze Mieszka Gniezno. I spotkanie zakończyło się remisem 1:1 i podziałem punktów w ligowej tabeli.

Przypomnijmy naszym czytelnikom iż w pierwszym spotkaniu pomiędzy obiema drużynami, do którego doszło jesienią ubiegłego roku w Lwówku po dość  wyrównanym  spotkaniu odnotowano również remis 1:1 a co za tym idzie oba zespoły podobnie jak w rewanżu podzieliły się punktami w ligowej tabeli. Obie bramki w tamtym spotkaniu jak i w czwartkowym również zostały zdobyte dopiero w drugiej odsłonie meczu gdyż pierwsza zakończyła się wynikiem bezbramkowym. Jak z tego wynika potyczka w sezonie 2012/2013 pomiędzy Mieszkiem Gniezno a Pogonią Lwówek nie zastał rozstrzygnięty na korzyść żadnej z drużyn.

A już w sobotę 2 czerwca Mieszko Gniezno rozegra swoje kolejne spotkanie mistrzowskie. Tym razem przeciwnikiem Przemysława Urbaniaka na wyjeździe będzie autsajder ligowej tabeli drużyna Noteci Czarnków. Początek tego spotkania zaplanowano na godzinę 16.00.

Skład Mieszka: Patryk Szafran, Szymon Menz, Krzysztof Jackowiak, Robert Pepliński, Karol Karasiewicz, Mateusz Kaczor, Marcin Nowak, Łukasz Mokrzycki, Dawid Ciążyński, Hubert Nowak, Andrzej Stefański, Daniel Szymański, Albert Kowalski, Maciej Świdziński, Damian Garstka, Dariusz Urbaniak.