Mieszko Gniezno remisuje w meczu kontrolnym z LKS Ślesinem 1:1

2013-02-23

Po serii czterech zwycięstw z rzędu w spotkaniach kontrolnych przygotowujących zespół Mieszka Gniezna, do rundy rewanżowej w rozgrywkach wielkopolskiej IV ligi grupie północnej, biało-niebiescy tym razem odnotowali w kolejnym meczu sparingowym wynik remisowy. W sobotę 23 lutego podopieczni Przemysław Urbaniaka udali się do Inowrocławia gdzie w meczu towarzyskim zmierzyli się z LKS Ślesinem, występującym na co dzień w rozgrywkach wielkopolskiej IV lidze grupie południowej. Spotkanie na niezbyt dokładnie odśnieżonej płycie boiska ze sztuczną nawierzchnią trawiastą zakończyło się wynikiem remisowym 1:1.

Pierwszy gol w sobotnim meczu padł w pierwszych czterdziestu pięciu minutach  a zdobyli go piłkarze Mieszka Gniezno. W  15 minucie Andrzej Stefański zdecydował się na strzał z około 25 metra. Piłka po strzale Stefańskiego odbiła się od murawy tuż przed Marcinem Wojciechowskim golkiperem Ślesina i wpadła do jego bramki. O tego momentu gnieźnianie prowadzili 1:0 a że w pierwszej połowie więcej bramek już nie zdobyto. To pierwsza część spotkania towarzyskiego zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem Mieszka Gniezno.

W drugiej połowie meczu gola natomiast zdobyli piłkarze z Ślesina doprowadzając tym samym do stanu 1:1, mimo że to gnieźnianie mogli prowadzić od 60 minuty 2:0. Dogodniej sytuacji do zdobycia drugiej bramki w meczu nie wykorzystał strzelec pierwszego gola Andrzej Stefański, po którego strzale w sytuacji sam na sam z bramkarzem z Ślesina piłka trafiła najpierw w słupek a następnie w poprzeczkę i wyszła poza linię końcową boiska. Wracając jednak do zdobytej bramki przez piłkarzy z Ślesina dającej im remis w meczu. To gol na 1:1 został zdobyty przez zespół z Ślesina w 68 minucie. Piękną solową akcją popisał się Łukasz Pietrzak, który na pełnej szybkości minął obrońcę gości, wbiegł w pole karne Mieszka Gniezno i pewnym strzałem w tak zwany „długi” róg pokonał bramkarza z grodu Lecha. Do końca spotkania więcej bramek już nie zdobyto i mecz  zakończył się  remisem 1:1.

Kolejnym przeciwnikiem Mieszka Gniezno w następnym meczu kontrolnym ma być ekipa Sparty Konin. Jak dowiedzieliśmy się trener Mieszka Gniezno – Przemysław Urbaniak czeka na potwierdzenie czy do tego spotkania dojdzie w najbliższą sobotę 2 marca.