Mieszko Gniezno remisuje z Lechem Rypin

2010-10-10

Drugi remis z rzędu na swoim koncie zanotowali trzecioligowi piłkarze Mieszka Gniezno. W sobotę 9 października w ramach dziesiątej kolejki ligowej podopieczni Pawła Bartkowiaka podejmowali na własnym boisku wicelidera tabeli drużynę Lecha Rypin. Po dość zaciętym spotkaniu gnieźnianie zremisowali z swoim rywalem 1:1.

Pojedynek Dawida z Goliatem tak by można porównać sobotni mecz Mieszka z Lechem Rypin. Goście nie ukrywają swoich drugoligowych aspiracji o czym świadczą przedsozenowe transfery a także budżet kilkakrotnie przewyższający ten z klubu z Gniezna. Jednak sport jest nieprzewidywalny o czym mogli się przekonać kibice którzy tego dnia zasiedli na trybunach przy ulicy przy ulicy Strumykowej.

Już w 7 minucie biało-niebiescy powinni prowadzić 1-0. Znakomitą akcją popisał się Marcin Nowak, który dograł piłkę na 2 metr przed bramką gości Matysiakowi, ale strzał napastnika Mieszka był mało precyzyjny i bramkarz Lecha wybił piłkę w pole. Przez całą pierwszą połowę przewagę posiadali goście ale nie wynikało z niej żadne zagrożenie dla bramki Bihuna. Szansę na zdobycie bramki dla Mieszka miał Nowak ale jego strzał pewnie obronił Ryłka.

Podobny przebieg miała druga połowa meczu. Atakowali goście ale nie potrafili rozmontować pewnie grającej obrony gnieźnian. Prawdziwy debiut marzeń mógł zaliczyć 16-letni Patryk Kryszak. Tuż po wejściu na boisko w 77 minucie oddał znakomity strzał , który instynktownie obronił bramkarz Lecha - Ryłka. I gdy wydawało się że mecz zakończy się bezbramkowym remisem głównym bohaterem widowiska zapragnął być sędzia tego spotkania. W 80 minucie podyktował rzut karny dla gości za rękę w polu karnym. Tylko że pan sędzia nie wiedział że aktualnie nie odgwizduje się karnych za rękę nabitą z odległości 3 metrów gdy obrońca nie ma szans na żadną reakcję. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Kukowski i goście cieszyli się z prowadzenia 1-0. Ale już dwie minuty później było 1-1. Dośrodkowanie Gąsiorowskiego wykorzystał Mateusz Kriger i pewnie pokonał z 5 metrów bramkarz gości. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i zespoły podzieliły się punktami.

Skład  Mieszka Gniezno: Bihun - Gąsiorowski, Zimnik, Urbaniak, Góralski - Popek ( 75 Kryszak ), Mokrzycki Ł., Ciążyński ( 67 Zamiar ), Kriger - Nowak ( 89 Świdziński ), Matysiak ( 75 Piotrowski )

Kolejne spotkanie mistrzowskie Mieszko Gniezno rozegra w sobotę 16 października. Tym razem w meczu wyjazdowym przeciwnikiem biało-niebieskich będzie ekipa Polonii 1912 Leszno.

Wyniki - kolejka 10 - 9-10 października
Lubuszanin Trzcianka     1-1     Victoria Koronowo
Unia Janikowo               0-0     Polonia 1912 Leszno
Mieszko Gniezno               1-1     Lech Rypin
Unia Solec Kujawski     0-1     Notecianka Pakość
Calisia Kalisz               3-0     Unia Swarzędz
Chemik Bydgoszcz     0-2     TS 1998 Dopiewo
Wda Świecie               1-1     Włocłavia Włocławek