Mieszko Gniezno remisuje z Legią Chełmża

2010-05-27

W środę 26 maja zespół seniorów Mieszka Gniezna rozegra zaległe spotkanie z 25 kolejki III ligi podejmując na własnym boisku przy ulicy Strumykowej drużynę Legii Chełmża. W pierwszym meczu pomiędzy obiema drużynami, do którego doszło w 10 kolejce rundy jesiennej zespół z grodu Lecha uległ w Chełmży tamtejszej Legii 0:2. W tym układzie środowe spotkanie było  niezwykle ważny dla Mieszka Gniezno, ponieważ znajdująca się w strefie spadkowej Legia Chełmża traciła do Mieszka zaledwie 2 punkty, i był to więc mecz o tak zwane 6 punktów.

Niestety gospodarze tego pojedynku nie stanęli wysokości zadania remisując 1:1 przy Strumykowej z Legią Chełmża na dodatek przegrywając do przerwy 1:0. Goście bowiem na prowadzenie po ewidentnym błędzie obrony biało-niebieskich wyszli w 31 minucie gry po golu zdobytym przez Krystiana Rybackiego. Gospodarze dopiero w drugiej połowie doprowadzili do remisu po bramce zdobytej przez Grzegorza Grzebela w 88 minucie gry.

Po tym remisie sytuacja w tabeli Mieszka Gniezna nie uległa zmianie bowiem nadal biało-niebiescy plasują się na 13 miejscu z dorobkiem zaledwie zdobytymi 26 oczkami.

A już w sobotę 29 maja Mieszko Gniezno rozegra kolejne swoje spotkanie mistrzowskie. Tym razem na wyjeździe przeciwnikiem biało-niebieskich będzie ekipa Victori Koronowo. Początek meczu zaplanowano na godzinę 17.00.

W środowym meczu w drużynie Mieszka Gniezno grali:  bramkarze: Różycki, Podlawski, obrońcy: Bereźnicki, Piotrowski, Urbaniak, Jackowiak, Ł. Polerowicz , pomocnicy i napastnicy: Ciążyński, Lewandowski, Kriger, Michałowski, Zamiar, A. Mokrzycki, Szymański, J. Polerowicz, Grzebel, Kamiński.