Mieszko Gniezno wygrywa u siebie z Polonią 1912 Leszno. Hattrick Daniela Szymańskiego

2011-05-21

Po siedmiu porażkach z rządu jak ,,feniks z popiołu” odrodzili się piłkarze Mieszka Gniezno. W sobotę 21 maja biało-niebiescy podejmowali w 26-tej kolejce ligowej a co za tym idzie 11-tej z rundy rewanżowej na własnym boisku przy ulicy Strumykowej w ramach rozgrywek grupy drugiej kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej ekipę Polonii 1912 Leszno. Spotkanie z wyżej notowaną w tabeli drużyną z Leszna, zakończyło się zasłużonym zwycięstwem ekipy z grodu Lecha w stosunku 3:0. Bohaterem sobotniego meczu okazał się w zespole z ulicy Strumykowej młody utalentowany napastnik Daniel Szymański, który na swoim koncie zapisał wszystkie trzy gole.

Gospodarze na prowadzenie za sprawą wspominanego wcześniej Daniela Szymańskiego wyszli w 34 minucie gry. Młodego napastnika Mieszka Gniezna opłużył jego kolega klubowy Łukasz Mokrzycki, po którego dośrodkowaniu Szymański skierował strzałem z głowy piłkę do bramki gości. Gnieźnianie już w 30 minucie mogli prowadzić 1;0. Po dośrodkowaniu oraz strzale z główki w wykonaniu strzelca pierwszej bramki cztery minuty później Daniela Szymańskiego. Piłkę z linii bramkowej wybił jeden z obrońców Polonii 1912 Leszno. Po stracie gola jak można było się spodziewać goście jeszcze z większą determinacją ruszyli na bramkę gnieźnieńską strzeżoną tego dnia przez Patryka Szafrana. Ataki pozycyjne zespołu z Leszna jednak, kończyły się najczęściej przed polem karnym Mieszka Gniezno. I pierwsza połowa meczu zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem gospodarzy.

Po zmianie stron obraz gry w wykonaniu oby drużyn nie uległ znaczącej zmianie. Leszczynianie atakowali nieskutecznie na bramkę gospodarzy, a ci w odpowiedzi strzelali im po wyprowadzanych z własnego pola karnego kontrach kolejne bramki. Pierwsza z dwóch strzelonych w tej połowie meczu została zdobyta przez gnieźnian w 62 minucie gry. Ponownie z zdobytej bramki mógł  cieszyć się Daniel Szymański, który tym razem z odległości 10-ci metrów umieścił futbolówkę w bramce gości. Ostatni gol w sobotnim meczu i to dla Mieszka Gniezno zdobyty również Daniel Szymański w 80 minucie. Tym razem napastnik Mieszka Gnieznoulokował futbolówkę w bramce gości po zamieszaniu w polu karnym. Tym samym w jednym spotkaniu Szymański zdobył popularnego ,,hattricka”. Goście po stracie  trzeciej bramki wprawdzie chcieli zdobyć choćby honorowego gola, ale wszystkie strzały w wykonaniu piłkarzy z Leszna były niestety niecelne.

Ostatecznie sobotnie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Mieszka Gniezno w stosunku 3:0. Czy to zwycięstwo zmobilizuje zespół biało-czerwonych do osiągnięcia kolejnych pozytywnych wyników w następnych meczach, a co za tym idzie uchroni zespół z ulicy Strumykowej przed degradacją do niższej klasy piłkarskiej. Przekonamy się o tym już niebawem.

W gwoli dziennikarskiej informacji. Przypomnijmy iż pierwsze spotkanie pomiędzy obiema drużynami, do którego doszło w 11-tej kolejce na jesień 16 października 2010 zakończyło się zwycięstwem gospodarzy w stosunku 5:1. W tamtym spotkaniu trzy gole dla leszczynian zdobył Szymon Zboralski 22, 73, 75 a po jednym do końcowego wyniku dorzucili - Adrian Bergier 16 i Bogumił Ceglarek 47. Dla Mieszka Gniezno honorową bramkę na swoim koncie zapisał Marcin Nowak 40.

A już w tą sobotę 28 maja Mieszko Gniezno czeka kolejne spotkanie mistrzowskie. Tym razem biało-niebiescy udadzą się do Koronowa gdzie o godzinie 16.00 podejmowani będą przez miejscową ekipę Victorii.