Mieszko Gniezno zremisował z drugoligowym Turem Turek

2010-07-12

Seniorzy Mieszka Gniezno w ramach przygotowań do nowego sezonu 2010/2011 rozegrali pierwsze spotkanie kontrolne. W sobotę 10 lipca w Szamotułach przeciwnikiem gnieźnian była ekipa drugoligowego Tura Turek. Spotkanie , które było rozgrywane systemem 3x30 minut zakończyło się zaskakującym remisem 1:1.

Pierwsi na prowadzenie wyszli mieszkowcy co było dużym zaskoczeniem dla sztabu szkoleniowego drugoligowego Tura Turek .W 14 minucie akcję Dawida Ciążyńskiego, bramką zakończył Daniel Szymański. W pierwszej części gry okazję do zdobycia drugiego gola w ekipie Mieszka Gniezna wprawdzie mięli jeszcze do zdobycia także Marcin Nowak oraz Mateusz Kriger. Młodym piłkarzom Mieszka Gniezno jednak ta sztuka się nie udał. Jedyną sytuację bramkową do doprowadzenia do wyrównania stanu meczu piłkarze Tura Turek mieli w 25 minucie, ale skutecznie interweniował Karol Podlawski.

W drugiej odsłonie spotkania w 36 minucie ekipa Tura Turek doprowadziła jednak do remisu 1:1. Gola dla drugoligowca zdobył testowany Damian Błaszczak z Remesu Opalenica. W ostatniej części pojedynku zdecydowaną przewagę mieli piłkarza Tura Turek, ale dobra gra defensywy i golkipera biało-niebieskich Filipa Chrzanowskiego spowodowała że podopieczni Pawła Basrtkowiaka nie stracili bramki. Szansę na zwycięskiego gola miał ponownie Daniel Szymański, ale piłka po jego strzale minimalnie minęła bramkę Tura. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Gnieźnianie zagrali w składzie: Podlawski (46’ Chrzanowski) - Bereźnicki, Jackowiak, Urbaniak, Kamiński - Ciążyński, Nowak, Szafarczyk, Mokrzycki Arkadiusz, Kriger – Szymański oraz Kujawa.