Mieszko remisuje w Pakości z tamtejszą Notecianką

2010-10-03

Dużą metamorfozę przeszli piłkarze Mieszka Gniezno. Po klęsce tydzień temu z Unią Swarzędz, tym razem w meczu dziewiątej kolejki rozgrywek trzecioligowych w sobotę 2 października podopieczni Pawła Bartkowiaka w meczu wyjazdowym zremisowali w Pakości z miejscową Notecianką 1-1.

Przez cały mecz gospodarze zagrażali bramce biało-niebieskim tylko ze stałych fragmentów, mając bardzo wysokich obrońców, a zwłaszcza 2-metrowego Delektę. Właśnie po rzucie rożnym w 31 minucie Nowicki wyprowadził zespół Notecianki na prowadzenie 1-0. W polu bramkowym Bihuna powstało duże zamieszanie a największym sprytem wykazał się właśnie napastnik gospodarzy i z 3 metrów umieścił piłkę w bramce. Szansę na wyrównanie miał Arkadiusz Mokrzycki ale jego strzał z rzutu wolnego wspaniale obronił bramkarz Notecianki - Ciesielski.

Od początku drugiej połowy do zdecydowanych ataków ruszyli goście . I już po 4 minutach wyrównali wynik meczu. Fantastycznym strzałem z linii bocznej boiska popisał się Michał Góralski. Bramka stadiony świata! Biało-niebiescy dalej dążyli do zdobycia kolejnych bramek ale brakowało skuteczności. Dopiero w ostatnich 10 minutach gospodarze groźniej zaatakowali. Starał się pomóc im sędzia, który co chwila odgwizdywał faule dla gospodarzy w pobliżu bramki Bihuna i rozdawał co chwila żółte kartki zawodnikom Mieszka. Wynik meczu już nie uległ zmianie, choć w końcówce znakomitą szansę na zwycięską bramkę mieli biało-niebiescy ale dwójkowa akcja Szymański-Matysiak okazała się nieskuteczna.

Teraz przed piłkarzami Mieszka Gniezno kolejne spotkanie mistrzowskie i walka o punkty. W sobotę 9 października biało-niebiescy na własnym stadionie przy ulicy Strumykowej podejmować będą wicelidera tabeli ekipę Lecha Rypin. Początek tego ciekawego zapowiadającego się spotkania zaplanowano na godzinę 15.00.

Skład Mieszka Gniezno: Bihun - Gąsiorowski, Zimnik, Urbaniak, Góralski - Kriger ( 80 Popek ), Nowak, Mokrzycki Ł., Ciążyński ( 46 Matysiak ) - Mokrzycki A. ( 85 Zamiar ), Szymański

Wyniki kolejka 9 - 2-3 października
Górnik Konin           1-0     Lubuszanin Trzcianka
Piast Kobylin             -     Wda Świecie     3 października, 15:00
Włocłavia Włocławek     -     Chemik Bydgoszcz     20 października, 16:00
w pierwotnym terminie (2 października, 16:00) odwołany
TS 1998 Dopiewo              -     Calisia Kalisz     3 października, 15:00
Unia Swarzędz              1-1     Unia Solec Kujawski