Mieszko wypunktował Górnika Konin

2009-11-11

Trzecioligowi piłkarze Mieszka Gniezno w okazały sposób zakończyli pierwszą rundę sezonu zasadniczego 2009/2010 pokonując na własnym boisku przy ulicy Strumykowej w Gnieźnie zespół  Górnika-Avans Konin aż 4:0.

Gospodarze objęli prowadzenie w meczu, do którego doszło dzisiaj w środę 11 listopada w 42 minucie, kiedy to Mariusz Piotrowski wykorzystał zamieszanie w polu karnym gości, lokując futbolówkę w bramce konińskiej strzeżonej przez Macieja Krakowiaka. Po zmianie stron uskrzydleni prowadzeniem gnieźnianie, ruszyli jeszcze bardziej do skomasowanego ataku na bramkę swojego rywala. Już w 47 minucie kolejną bramkę dla biało-niebieskich mógł zdobyć Jackowiak, lecz po jego główce piłka zatrzymała się na słupku bramki konińskiej. To co nie udało się Jackowiakowi, udało się dwie minuty później Michałowi Góralskiemu. Popularny ,,Góral” drugą bramkę dla Mieszka Gniezno zdobył po błędzie defensywy Górnika. I ot tego momentu Mieszko prowadziło już 2:0. Nie był to jednak finisz strzelecki w wykonaniu biało-niebieskich. Otóż w 77 minucie gry po błędzie golkipera Górnika Konin – Macieja Krakowskiego trzeciego gola dla mieszkowców zdobył Mariusz Piotrowski. A w kocówce meczu w doliczonym czasie gry,  w 92 minucie po cudownym rajdzie i uderzeniu w samo okienko bramki, Macieja Krakowiaka na 4:0 pokonał Filip Marciniak. Tym samym Mieszko Gniezno w ostatnim meczu rundy zasadniczej wygrało u siebie Górnika Konin w stosunku 4:0.

Tym meczem gnieźnianie nie zakończyli jeszcze rozgrywek tej jesieni. W najbliższą sobotę 14 listopada w meczu awansem z rundy wiosennej, gnieźnianie również u siebie podejmować będą ekipę  Unii Swarzędz. Początek tej potyczki piłkarskiej zaplanowano na godzinę 13.00.

Skład Mieszka: Różycki - Jackowiak, Piotrowski, Urbaniak, Lewandowski - Mokrzycki Ł, Góralski, Michałowski, Muszyński, Kriger - Marciniak

Skład Górnika: Krakowiak - Augustyniak D, Augustyniak K, Majewski, Jędras - Bilski, Głowala, Modelski, Bednarczyk - Błaszak, Szkolmowski