Mieszko żegna się z trzecią ligą

2009-07-27

Trzecioligowi piłkarze Mieszka zaprzepaścili szansę na pozostanie w lidze. Gnieźnianie w przedostatnim meczu sezonu przegrali bardzo ważnie spotkanie w Ciechocinku ze Zdrojem 0:2.

Ten pojedynek dla gnieźnian był o tyle ważny, że zwycięstwo w nim dawałoby jeszcze szanse na utrzymanie. Niestety, Mieszko po tej porażce zajmuje w tabeli trzynaste miejsce i gdyby nawet wygrało ostatnie spotkanie ligowe, to i tak nic to nie zmieni, bo zostanie zdegradowane do niższej klasy rozgrywek piłkarskich.

Spotkanie w Ciechocinku od początku przebiegało pod dyktando gospodarzy, którzy przeważali przez cały pojedynek nad gnieźnianami, co udokumentowali zdobyciem dwóch goli. Pierwsza bramkę piłkarze Zdroju strzelili w 40 minucie, a jej autorem był Marcus Vinicius. Drugim celnym trafieniem popisał się w 53 minucie Mateusz Makowski.

Teraz podopiecznych Aleksandra Stachowiaka czeka ostatnie spotkanie w tym sezonie, które rozegrają 6 czerwca. Biało-niebiescy podejmować będą zespół Legii Chełmża. Początek meczu zaplanowano na godzinę 17.