Minimalna porażka młodzika Mieszko II Carbon Gniezno - Fotorelacja

2013-09-19

W niedziele 15 września zawodnicy KS Mieszko II Gniezno (rocznik 2002) rozegrali drugie spotkanie w poznańskiej lidze Młodzika D2 gr. 2. Na własnym boisku przy ulicy Strumykowej w Gnieźnie podejmowali drużynę OTPS Winogrady Poznań. Spotkanie zakończyło się minimalną porażką młodych piłkarzy z godu Lecha, którzy ulegli drużynie Winogrady Poznań w stosunku 3:2.

Pierwsza połowa niedzielnego meczu toczyła się w szybkim tempie i obfitowała w wiele sytuacji podbramkowych. Zawodnicy Mieszka w tym okresie mieli dwie stuprocentowe sytuacje do zdobycia bramki lecz piłka dwukrotnie minęła słupek przeciwników, natomiast w defensywie zawodnicy Mieszka umiejętnie bronili się nie pozwalając przeciwnikowi na stworzenie groźnych sytuacji podbramkowych. Mimo tego nie udało się uniknąć błędu, a po dokładnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego i błędzie obrońców zawodnicy OTPS Winogrady  oddali celny strzał z głowy obejmując prowadzenie w tym spotkaniu. Mimo jeszcze kilku ciekawych akcji przed przerwą nie udało zdobyć się żadnemu zespołowi bramki.

Druga połowa to napór zawodników Mieszka na bramkę gości efektem czego było zdobycie wyrównującej bramki po dobrym dośrodkowaniu przez Sebastiana Łukomskiego celnym strzałem głową popisał się Mateusz Zakrzewski. Radość z wyrównania nie trwała zbyt długo bo po jednym z kontrataków i kolejnym będzie obrony goście zdobyli dwie bramki. Pomimo tego młodzi zawodnicy Mieszka z uporem dążyli do wyrównania wyniku meczu. Po indywidualnej akcji bramkę dla gospodarzy zdobył Sebastian Łukomski co dało impuls do jeszcze intensywniejszych ataków na bramkę gości. Niestety nie udało im się wyrównać i po dobrym spotkani stojącym na wysokim poziomie zakończyło się minimalnym zwycięstwem gości (3:2).

KS Mieszko II Gniezno – OTPS Winogrady Poznań 2-3 (0-1)

bramki dla Mieszka zdobyli: Mateusz Zakrzewski i Sebastian Łukomski.

Mieszko: Jakub Stachowiak (kap.),Mikołaj Pluciński, Jakub Stefański, Bartosz Szeliga, Marcel Kaczmarek, Alan Łuszczyński, Sebastian Łukomski, Mateusz Zakrzewski, Gabriela Zakrzewska, Dawid Fiałkowski, Patryk Cieślewicz, Dawid Cieciura, Kamil Grzechowiak, Paweł Kubaszewski, Gabriel Tomczak. Trener: Tomasz Zakrzewski

Następne spotkanie KS Mieszko II Gniezno rozegra 19 września o godz.17:00  na wyjeździe z Nielbą Wągrowiec.