Mistrzostwa Polski w Triathlonie dla gnieźnian

całkowite poświęcenie...
aby pokazać się z najlepszej strony...
walczyć do samego końca
i realizować swoją pasję...

Pasję tę realizowali młodzi gnieźnieńscy triathloniści z klubu GTT Diament GOSiR na Mistrzostwach Polski Młodzików w triathlonie, które zostały rozegrane 10 czerwca w Szczecinku.

Na starcie tych Mistrzostw stanęło prawie 70 zawodniczek i zawodników z całej Polski oraz ze Słowacji i Czech, gdyż równolegle rozgrywano zawody z cyklu: Olympic Hopes 2012 - czyli Nadzieje Olimpijskie 2012.

W kategorii - młodziczki - bezapelacyjne zwycięstwo, złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski 2012 w Triathlonie zdobyła Alicja Lewandowska, natomiast na III miejscu była jej klubowa koleżanka - Paulina Zabiszak.

Dalsze miejsca zawodniczek Diamentu:
IV m - Olga Masłowska
V m - Weronika Nowaczyk
X m - Izabela Kałamaja
XX m - Zuzanna Maciejewska

Natomiast w kategorii - młodzik - srebrny medal i tytuł Wice Mistrza Polski 2012 w Triathlonie zdobył Eryk Szuba.

Kolejne miejsca gnieźnian:
IV m - Wojciech Mikołajczak
IX m - Piotr Zabiszak
XXV m - Szymon Strzyżewski

Młodzi, gnieźnieńscy triathloniści po raz kolejny pokazali swoją wysoką formę i dominację na ogólnopolskich arenach triathlonowych.

W rywalizacji Olympic Hopes 2012 - Alicja Lewandowska zajęła III miejsce, przegrywając z triathlonistkami z Czech. Natomiast wśród juniorów wysokie, V miejsce zajął Mateusz Ratajczak.

W kat. juniorek młodszych - najlepiej wypadły: Dorota Lewandowska, zajmując VII miejsce (wśród Polek była 3) i Justyna Adamczyk była VIII (wśród polek zajęła 4 miejsce).

Dzień wcześniej - 9 czerwca, 6-ro najmłodszych zawodników Diamentu rywalizowało w II Otwartych Mistrzostwach Włocławka w Crosstriathlonie.

Wśród dziewcząt - II miejsce zajęła Zuzanna Pieczyńska i III miejsce dla Anny Wiśniewskiej.  Natomiast wśród chłopców - nie do pokonania był Norbert Baranowski, a II miejsce zajął Kuba Kowalski.

Podsumowaniem tej imprezy były sztafety rodzinne, w których nasz klub reprezentowała sztafeta rodziny p. Wojciechowskich, w składzie: Mikołaj z siostrą i tatą, która zajęła III miejsce.

W chwili obecnej zawodnicy Diamentu przygotowują się do Ogólnopolskich Zawodów w Triathlonie "Poziom Wyżej", które odbędą się 16 czerwca w Lusowie, a następnie juniorzy i juniorzy młodsi rozpoczną ostatnie przygotowania do Mistrzostw Polski w triathlonie, które odbędą się w lipcu.