Mistrzostwa Wielkopolski Kadetów i Juniorów w boksie

2011-02-22

W dniach 17-20.02.2011 w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Kadetów i Juniorów w boksie. W Mistrzostwach wzięło udział 73 zawodników z 14 klubów z Wielkopolski. Pierwsza stolice Polski reprezentowało 6 zawodników - 5 juniorów i 1 kadet. Nadmienić trzeba, iż dla gnieźnieńskich juniorów to pierwsze mistrzostwa w tej kategorii wiekowej.

W wadze 54 kg w kategorii kadetów wystąpił Michał Furmaniak – brązowy medalista Olimpiady Młodzieży z zeszłego roku. Michał wywalczył awans do Międzywojewódzkich Mistrzostw w tej kategorii. Zdobył srebrny medal.

W wadze 60 kg Gniezno reprezentowało dwóch zawodników w kategorii juniorów: Jackowiak Patryk i Rogowski Mateusz. Patryk odpadł w ćwierćfinale, a Mateusz uległ w finale Pawlikowskiemu Tobiaszowi z Zagłębia Konin.

W wadze 64 kg wystąpił Mateusz Walerjańczyk, który także w finale nieznacznie przegrał z Patrykiem Flisem z Copakabana Konin.

W wadze 69 kg Szymon Bubacz wywalczył srebrny medal, przegrywając w finale z Szymańskim Romanem z klubu Boks Poznań.

W wadze 91 kg wystąpił Kruczyński Dominik , który wywalczył brązowy medal, ulegając w półfinale Maciejowi Kowalczykowi z GOSiR- u Brzeziny.

W miniony weekend nasze miasto w kategorii seniorów reprezentował także Marek Mielczarczyk (waga 91 kg) w II Turnieju o Puchar Grand Prix PZB, który odbył się w Śremie, ulegając w ćwierćfinale stosunkiem punktów 5:3 Gerleckiemu Michałowi z PKB Poznań. Należy nadmienić, iż Marek wrócił na ring po ponad półtorarocznej przerwie w występach.

W najbliższym czasie gnieźnieńskich pięściarzy czeka wyjazd na Ogólnopolski Turniej im. Pawlaka w Lesznie w dniach 25-27.02.2011 r.

Natomiast nasze boksujące kobiety – Marta Wietrzykowska (57kg), Marlena Gawrońska (+81 kg) i Karolina Koszela (81 kg) - będą reprezentowały nasze miasto w Mistrzostwach Polski Seniorek w Grudziądzu w dniach 24-27.02.2011 r.  Trzymamy kciuki za naszych pięściarzy i życzymy kolejnych sukcesów.