Mistrzostwa Polski Juniorów w Triathlonie

2010-08-19

Gnieźnieńscy  triathloniści (GTT DIAMENT GOSiR)  nie  mają  w  tym  roku  wakacji...Ich  kalendarz  startów  "wypełniony  jest  po  brzegi". Co  tygodniowe  starty  na  terenie  całej  Polski, do  tego  codzienne  treningi  nie  dają  im  chwili  wypoczynku.

25  lipca  2010 r.  we  Frydmanie, koło  Nowego  Targu  odbyły  się  Mistrzostwa  Polski  Juniorów, które  toczyły  się  w  bardzo  trudnych  warunkach  atmosferycznych. Zostały  one  rozegrane  na  dystansie  sprinterskim - 750 m pływania, 20 km  roweru  i  5 km  biegu.

"Podczas  zawodów  padał  ulewny  deszcz, a  temperatura  powietrza  wahała  się  od  10  do  12 stopni. Straszna  była  walka  przy  tej  pogodzie - na  trasie  rowerowej  było bardzo  ślisko, a  na  trasie  biegu - błoto  i  złe  oznakowanie,  przez  co  wielu  zawodników  żle  przebiegło  tę  trasę. Zdarzyło  się  wiele  drobnych  wypadków..." - ocenia  trenerka  Małgorzata  Krauze.

Z  zawodników  tego  klubu  wspaniale  spisał  się  Jacek  Furtak, zajmując  8  miejsce  w  Polsce.  Bardzo  wysoko "po  rowerze"  był  Szymon  Obuszewski, ale  został  źle  pokierowany  na  trasie  biegu,  w  związku  z  czym  przebiegł  za  krótki  dystans  i  został  zdyskwalifikowany.

Na  Mistrzostwach  tych  startowali  również  Juniorzy  młodsi  i  zawodniczka  Diamentu   - Izabela  Furtak  zajęła  III  miejsce.

Kolejną  mistrzowską  imprezą  były  Mistrzostwa  Polski  w  Aquathlonie, które  odbyły  się  w  Gdyni - 8  sierpnia.
Aquathlon,  czyli  dyscyplina  bezpośrednio  wywodząca  się  z  triathlonu składa  się  z  pływania  oraz  biegu.  Zawodnicy po wyjściu z wód Zatoki Gdańskiej,  błyskawicznie  w  strefie  zmian  zakładali  obuwie  biegowe, przypięli  numery  startowe  do  koszulek  i  ruszyli  na  trasę  prowadzącą po  przepięknym  Bulwarze  Nadmorskim  w  Gdyni.

Mistrzostwa  Polski  Juniorów  i  Juniorów  młodszych  odbyły  się  na  dystansie - 500 m pływanie  oraz  2500 m  bieg.

W  kat. Junior  6  miejsce  zajął  Szymon  Obuszewski,  a  tuż  za  nim  był - 7  był  Jacek  Furtak.

Natomiast  w  kat. Juniora  młodszego - wśród  dziewcząt  wysokie  4 miejsce  zajęła  Izabela  Furtak, a  wśród  chłopców - Mateusz  Ratajczak  był  6.

Bardzo  dobrze  spisali  się  młodzicy  Diamentu,  którzy  drużynowo  zajęli  I  miejsce  na  Mistrzostwach  Polski,  a  indywidualnie  wyniki  przedstawiały  się  następująco: dziewczęta - 5  miejsce  zajęła  Justyna  Adamczyk, 6  była  Dorota  Lewandowska  a  7  Agnieszka  Purcel.  Natomiast  wśród  chłopców  Patryk  Scheppler  zajął  wysoką  lokatę - był  2, natomiast  Michał  Czech  był  6  i  Eryk  Buś  był  8.

Natomiast  wśród  dzieci - 12 - 13  lat,  jak  zwykle  bardzo  dobrze  spisały  się :  Alicja  Lewandowska - 2  i  Martyna  Pietruszewska -  3.

Kolejne  miejsca  to: Bogna  Masłowska - 5, Paulina  Zawiszak - 6,  Olga  Masłowska - 7  i  8  była  Weronika  Nowaczyk.
Wśród  chłopców (ta  sama  kat. wiekowa) - 4  miejsce  zajął  Eryk  Szuba,  a  Piotr  Zawiszak  był  7.
W  najmłodszej  kategorii  wiekowej - 10-11  lat - Mikołaj  Wojciechowski  zajął  5  miejsce, Filip  Kasprzyk  był  6,  a  Kuba  Kowalski - 8.

Organizacja  tych  Mistrzostw  była  bardzo  dobra,  a  gnieźnieńscy  triathloniści  bardzo  zadowoleni.
Czołowy  zawodnik  tego  klubu - Jacek  Furtak  próbował  swych  sił  również  w  zawodach  kolarskich,  startując  w  VI  Memoriale  Czesława  Popławskiego  w  kolarstwie  szosowym  w  Brodnicy, rozgrywanych  w  ramach  Pucharu  Polski,  zajmując  wysokie  III  miejsce.

W  chwili  obecnej  Juniorzy  młodsi  tego  klubu  przygotowują  się  do  swojej  najważniejszej  imprezy  Mistrzowskiej  w  tym  roku, a  mianowicie  do  Ogólnopolskiej  Olimpiady  Młodzieży,  która  odbędzie  21  sierpnia  w  Sławie.

Trzymamy  kciuki  i  życzymy  samych  sukcesów.

Waldemar Siwka+foto

objaśnienia  do  zdjęć:
1 zd. - Mateusz Ratajczak - Gdynia MP, wyjście z wody
2 zd. -Młodzicy, MP  w  Gdyni-Patryk Pluciński, Michał Czech, Patryk Scheppler, Eryk  Buś
3 zd. - Izabela Furtak, Frydman
4 zd. - Jacek Furtak-Gdynia, MP-wyjście z wody
5 zd. - Eryk  Buś  na  mecie, Gdynia
6 zd. - Szymon Obuszewski - Mistrzostwa Polski-Frydman
7 zd. - Szymon  Obuszewski  na  mecie, Gdynia- Mistrzostwa Polski
8 zd. - Izabela Furtak, Gdynia
9 zd. - Dawid  Adamczyk- bardzo  dobry  start  po  dwumiesięcznej  kontuzji  barku, Gdynia
10 zd. - Dzieci-aquathlon- II m-Alicja Lewandowska i III m- Martyna Pietruszewska