Mistrzostwa Wielkopolski pod dyktando Stelistek

2010-02-15

W niedzielę w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Seniorów w tenisie stołowym. W kategorii kobiet zdecydowany prym wiodły zawodniczki „Stelli Niechan” Gniezno. Wygrała Oktawia Karkoszka pokonując w finale koleżankę klubową, Sarę Operman, 3:0. Brązowy medal zdobyła Monika Jacek wygrywając 3:0 z Aleksandrą Bucher z LKTS Luboń, a piąta była Paulina Klimas. Oktawia Karkoszka wygrywajac turniej oraz Monika Perzyna posiadajaca limit imienny startować będą w finałach Mistrzostw Polski, które rozegrane będą w Sosnowcu w dniach 5-7 marca.

Wśród mężczyzn wygrał Zbigniew Kaczmarek z Trasko Ostrzeszów przed Radosławem Malinowskim z Krotoszyna.  Rozegrano również turniej deblowy i gier mieszanych. Zloty medal kobiet wywalczyła para Stelli : Karkoszka- Klimas pokonując w finale Joannę Drygas-Anna Janik LKTS Luboń 3:1. Brąz z kolei przypadł Monice Jacek i Sarze Operman po zwycięstwie 3:2 nad Bucher-Barylska. W turnieju gier mieszanych para Paulina Klimas- Przemysław Sikorski uległa w finale 2:3 Adrianowi Rybakowi i Joannie Drygas.   W zawodach startowało 51 najlepszych zawodników z całej wielkopolski.

Tadeusz Nowak/Foto: archiwum SportGniezno.pl*