Mistrzynie Polski wygrywają ze Stellą Niechan - foto i video relacja

2011-01-30

Sobotni mecz tenisistek stołowych Stelli Niechan Gniezno z dziewiętnastokrotnym Mistrzem Polski , drużyną Forbet Tarnobrzeg był wielkim sportowym wydarzeniem. Jeszcze tak utytułowanej drużyny zebrani licznie w hali II LO kibice w Gnieźnie nie mieli okazji oglądać. Czterokrotni finaliści europejskiej Ligi Mistrzów, w składzie: Mistrzyni Polski- Xu Jie, Mistrzyni Czech-Renata Stribkowa, dziewiętnasta zawodniczka rankigu światowego- Li Qian, obie Chinki z obywatelstwem Polski- uczestniczki ostatnich Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. A mimo wszystko gospodynie tanio skóry nie sprzedały. Szczególnie mecz Magdy Górowskiej z Xu Jie był bardzo wyrównany, chociaż przegrany 1:3. Szkoda przegranego pierwszego seta w którym gnieźnianka grała koncertowo i prowadziła 10:6. Również Natalia Bąk zagrała dobre spotkanie z nietypowo grającą defensywnie Li Qian, mimo porażki 0:3. Niestety po raz kolejny nie powalczyła Paulina Klimas , dla której ekstraklasa to zdecydowanie za wysokie progi, ulegając 0:3 wielokrotnej Mistrzyni Polski Kindze Stefańskiej. Następne spotkanie rozegrane zostanie 12 lutego w Gorzowie z tamtejszą drużyną GKS Gorzovia.

Również w sobotę toczyły się rozgrywki III ligi mężczyzn. W pierwszym meczu drużyna Stelli Niechan Gniezno uległa UKS TS Oborniki 2:8, a w drugim zespołowi Nałęcz Ostroróg 3:7. Wszystkie gry singlowe jak i deble były jednak bardzo wyrównane, a końcowym wyniku decydowały przegrane piąte sety. Punkty w obu meczach dla Stelli Niechan Gniezno zdobywali: Krystian Chmielewski-2, Jakub Nowak-2 i Jakub Różak-1. Aktualnie ten młody zespół z dorobkiem 11 punktów zajmuje 6 miejsce wśród 12 startujących drużyn.