Młode zawodniczki TS Basket grały w Ostrowie Wlkp. - Wyniki, tabela i Foto relacja

2012-03-31

W dniu dzisiejszym w Ostrowie Wielkopolskim zainaugurowano rozgrywki finałowe Wojewódzkiej Ligi Minikoszykówki dziewcząt. Jak informowaliśmy wcześniej, w turnieju tym udział wzięły zespoły, które w rundzie zasadniczej zajęły pierwsze miejsca w swoich grupach. W Ostrowie spotkały się drużyny UKS Piątka Ostrów, MKS MOS Konin i TS Basket Gniezno, zespół WUKS Korona Wschowa tym razem pauzował.

Rozgrywki rozpoczęły sie meczem pomiędzy gospodyniami a zespołem z Konina, który zakończył się wysokim zwycięstwem zespołu z Ostrowa 50:23. Kolejne spotkanie zostało rozegrane poniędzy zespołami MKS MOS Konin a TS Basket Gniezno. Spotkanie miało dość jednostronny charakter i zakończyło się pewnym zwycięstwem Gnieźnianek 53:11 (18:2, 14:3, 13:2, 8:4). W kontekście tych wyników, trzecie spotkanie pomiędzy UKS Piątka Ostrów a TS Basket Gniezno zapowiadało się niezwykle interesująco. Mecz rozpoczął się od bardzo wyrównanej walki w pierwszej kwarcie, zakończonej minimalnym zwycięstwem TS Basket 7:6. W drugiej kwarcie Gnieźnianki zwiększyły przewagę wygrywając 11:7 i po pierwszej połowie TS Basket prowadził 18:13. Trzecia i czwarta kwarta to słabsza gra naszego zespołu i jednocześnie - przy wykorzystaniu wszystkich szans przez przeciwniczki - pozwoliło im to nie tylko na odrobienie straty ale i na wypracowanie kilkupunktowej przewagi. W rezultacie kwarty zakończyły się wygraną zawodniczek z Ostrowa 10:6 i 10:4. Całe spotkanie zakończyło się wynikiem 33:28 dla Ostrowa. Taki wynik, choć dla nas niekorzystny, przed meczem wzięlibyśmy w ciemno. Mecz do połowy przebiegał pozytywnie dla naszego zespołu, jednak brak konsekwencji i proste błędy w obronie w drugiej połowie, spowodowały odwrócenie rezultatu.

Wyniki pierwszego turnieju play-off:
UKS Piątka Ostrów - MKS MOS Konin 50:11
MKS MOS Konin - TS Basket Gniezno 11:53

Punkty dla TS Basket: Aleksandra Piasecka 17, Marta Kubasik 10, Katarzyna Matysiak 8, Aleksandra Skubiszyńska 4, Monika Pilarska 4, Marta Kęsik 4, Sara Kaczmarek 2, Kamila Twardowska 2, Kinga Twardowska 2, Lila Banaszak 0, Karolina Draheim 0, Julia Mierzwiak, 0, Julia Marek 0, Aleksandra Grzechowiak 0. Trenerzy: Marek Szczepanowski i Bartosz Piasecki.

Punkty dla MKS MOS Konin: Adranna Stolarska 9, Wiktoria Napierała 2, Julia Krakowska 0, Weronika Napierała 0, Wiktoria Golon 0, Weronika Michalak 0, Wiktoria Wojtaś 0. Trener: Justyna Borońska

UKS Piątka Ostrów - TS Basket Gniezno 33:28

Punkty dla TS Basket: Aleksandra Piasecka 12, Lila Banasak 6, Marta Kubasik 5, Katarzyna Matysiak 2, Julia Mierzwiak 2, Marta Kęsik 1, Karolina Draheim 0, Aleksandra Skubiszyńska 0, Monika Pilarska 0, Julia Marek 0, Sara Kaczmarek 0, Aleksandra Grzechowiak 0, Kamila Twardowska 0, Kinga Twardowska 0. Trenerzy: Marek Szczepanowski i Bartosz Piasecki

Punkty dla UKS Piątka Ostrów: Wiktoria Jakubowicz 12, Weronika Hipp 6, Anna Walczak 6, Natalia Benedykcińska 4, Weronika Kania 3, Barbara Majchrzak 2, Gabriela Bendkowska 0, Bogna Marciniak 0, Gabriela Plucińska 0, Anna Przysada 0, Weronika Szymczak 0, Hanna Marciniak 0. Trener: Krzysztof Cnotliwy.

Sędziowie (we wszystkich meczach): Sławomir Tyburcy, Paweł Hybiak.

Fotorelację z rozgrywek można obejrzeć >>TUTAJ<<

Kolejna runda rozgrywek play-off odbędzie się we Wschowie, tym razem zawodniczki TS Basket będą pauzowały.