Młodzi szachiści Chrobrego na medal

2010-10-17

W sobotę, 16 października b.r. odbył się I Papieski Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Publicznych w Żydowie. W zawodach mogły uczestniczyć pięcioosobowe zespoły złożone z trzech chłopców i dwóch dziewczynek, którzy nie ukończyli 16 roku życia.

W rywalizacji udział wzięło 10 drużyn z Żydowa, Nekli, Kórnika, Marzenina, Czerniejewa oraz Gniezna. Pierwszą Stolicę reprezentowały dwa zespoły Chrobrego oparte na uczestnikach, działającej przy Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie, szkółki szachowej.

Nasi młodzi szachiści wypadli bardzo dobrze, plasując się na dwóch medalowych pozycjach. Pierwsza drużyna Chrobrego z dorobkiem 35,5 punktów sklasyfikowana została na miejscu drugim.
Punkty dla niej zdobyli: Szymon Banach – 9, Marek Nawrocki – 7, Jakub Pogodziński – 4,5, Zuzanna Szeląg – 8, Aleksandra Hubert – 7 (wszyscy z 9 partii).

Natomiast druga drużyna Chrobrego, zdobywając 29 punktów zakończyła zawody na miejscu trzecim. Jej uczestnicy punktowali następująco: Szymon Dopierała – 7, Wojciech Doberschütz – 6,5, Karol Nawrocki – 8, Edyta Nawrocka – 3, Dorota Doberschütz – 4,5 (wszyscy z 9 partii). Triumfatorem turnieju okazała się drużyna Płomyka I Nekli, która zgromadziła 38,5 punktów.

Jednocześnie pragniemy zaprosić dzieci gnieźnieńskich szkół podstawowych na zajęcia szkółki szachowej. Pod fachowym okiem instruktora mogą one poznawać tajniki szachów w każdy wtorek od 17.30-19.30 w sali 402 Miejskiego Ośrodka Kultury.