Młodzik młodszy MKK Gniezno gromi na wyjeździe drużynę z Kościana!

2012-11-30

Kolejne zwycięstwo na swoim koncie zanotowali młodzicy młodsi MKK Gniezno. W rozegranym wczoraj zaległym spotkaniu pokonali na wyjeździe zespół Obry Kościan 104:52.

Początek meczu nie wskazywał jednak na tak łatwe zwycięstwo podopiecznych Łukasza Staszkiewicza. Gnieźnianie nie trafiali mimo dogodnych pozycji rzutowych. Dodatkowym problemem było zatrzymanie szybkich kontr gospodarzy. Dopiero po przerwie na żądanie przy wyniku 12:4 dla Obry nasi gracze zaczęli skuteczniej bronić. Jednak nadal rzucali na bardzo niskiej skuteczności i słabo zbierali piłki w efekcie czego pierwszą kwartę przegrali 23:15. W drugiej i trzeciej kwarcie gnieźnianie pokazali się z bardzo dobrej strony przede wszystkim poprawiając swoją grę w ataku. Bardzo dobrze spisywali się rozgrywający Mateusz Trafny oraz bardzo skuteczni Kacper Kwapiszewski i Hubert Andrzejewski. Do poziomu wspomnianej trójki po bardzo przeciętnej jak na tych graczy pierwszej połowie dopasowali się również Mikołaj Kiełpiński, Michał Milak i Igor Chojnacki. To głównie dzięki ich akcjom MKK wygrało kolejno drugą (34:10) i trzecią (32:7) kwartę. W ostatniej odsłonie meczu na parkiecie w szeregach gnieźnian przebywali głównie zawodnicy rezerwowi, którzy również zaprezentowali się z dobrej strony i przeprowadzili kilka ciekawych akcji. Ostatecznie czwartą kwartę MKK wygrało 23:12, a cały mecz 104:52.

KKS Obra Kościan : MKK Gniezno  52 : 104 (23:15, 10:34, 7:32, 12:23)

Punkty dla MKK: Kiełpiński 22, Kwapiszewski 19, Andrzejewski 18, Chojnacki 15, Trafny 13,Milak 11, Szczapa 2, Walkowiak Ł 2, Knast 2, Kniaź 0, Jankowski 0, Walkowiak P 0.

W najbliższą sobotę na hali przy ul. Jolenty 5 odbędą się dwa mecze: o godz. 11:00 na parkiet wybiegną młodzicy młodsi, a o 13:00 młodzicy starsi. W obydwu spotkaniach przeciwnikiem gnieźnian będą rówieśnicy MKS MOS Słupca. Wszystkich sympatyków basketu zapraszamy do kibicowania !!!