Młodzik starszy drugiej drużyny Mieszka Gniezno wygrywa u siebie z MKS Trzemeszno 5:1

2012-05-27

Wysokim zwycięstwem zakończył się mecz drugiej drużyny młodzików starszych Mieszka Gniezno, który odbył się w niedzielę 27 maja na boisku piłkarskim mieszczącym się przy ulic Strumykowej w Gnieźnie. Podopieczni Artura Bartkowiak pokonali drużynę  MKS Trzemeszna aż 5:1.

Pierwsza połowie niedzielnego mecz był wyrównany, jednak nie obfitowała ona w zbyt wiele sytuacji podbramkowych. Swoją pierwszą dogodną sytuację do zdobycia bramki mieszkowcy mięli w 10 minucie. Z rzutu wolnego strzelał Maciej Bendlewski. Kapitan biało-niebieskich uderzył w światło bramki, piłka odbiła się od obrońcy i wpadła do siatki MKSu. W kolejnej akcji piłkę z boku boiska dostał Mateusz Borecki, dośrodkował wzdłuż bramki, jednak atakującemu piłkę "szczupakiem"  Dorianowi nie udało się skierować ją do bramki. W 18 minucie do prostopadłego podania doszedł Dorian Kwacz, jednak został on sfaulowany przed polem karnym. Strzał Macieja Bendlewskiego minął bramkę gości. W kolejnej akcji na strzał, po podaniu "Wietnama" zdecydował się Mikołaj Lipiński jednak przestrzelił. W 21 minucie piłkę przejął Daniel Kajdaniak, zagrał do Macieja jednak nie udało mu się pokonać golkipera z Trzemeszna. W 23 minucie zespół MKSu przeprowadził bardzo groźną kontrę. Jednak w sytuacji sam na sam piłę wybronił golkiper z Gniezna - Łukasz Pałasz. W 26 minucie z prawej strony boiska zaatakowali Trzemesznianie. Zagrali po ziemi przed bramkę Mieszka, jednak z opałów swój zespól ponownie od utraty gola uratował popularny "Rysiu" broniąc strzał z 2 metrów  napastnika gości. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0.

Od początku drugiej połowy górą byli młodzi mieszkowcy. W przeciągu kilku minut stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji.  W 35 minucie do dośrodkowania Jakuba Nowaka doszedł Mateusz Borecki. Przyjął piłkę w polu karnym strzelił jednak piłkę na róg zdążyli wybić trzemesznianie. Dwa dośrodkowania z rzutu rożnego  Macieja Bendlewskiego, sprawiły bardzo dużo problemów bramkarzowi gości, który miał problem z chwyceniem piłki. Trzecie dośrodkowanie kapitana Mieszka zostało zamienione na gola. Przed bramką najlepiej zachował się Daniel Kajdaniak i tak wbiegł i się ustawił, że piłka odbijając się od niego wpadła do bramki. W 40 minucie na trzy do zera podwyższył Dariusz Czerniak. Piłkę w środku pola przejął Jakub Nowak, nie mógł zagrać do ustawionego na pozycji spalonej Darka, dlatego wbiegł sam przed pole karne, jednak w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie udało mu się strzelić bramki, Do odbitej piłki dobiegł "Daro" minął bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki. W 45 minucie Jakub Nowak zagrał długą piłkę ze środka boiska do wychodzącego po lewej stronie Damiana Zabłockiego. Zawodnik, który minutę wcześniej pojawił się na boisku, dobrze przyjął piłkę, wbiegł w pole karne i strzelił na bramkę. Piłka trafiła w słupek jednak dobitka Damiana wylądowała już w siatce drużyny z Trzemeszna. W 47 minucie krótko rozegrany rzut rożny mógł zakończyć się kolejną bramką dla Mieszka. Jednak strzał Macieja był troszkę za wysoki. Piłka przeleciała nad głową Darka Czerniaka i nad bramką. Po kolejnych zmianach w szeregach naszej drużyny do głosu doszli zawodnicy z Trzemeszna, którzy nie mając nic do stracenia próbowali strzelić choćby bramkę honorową. Sztuka ta udała się w 59 minucie meczu. Nie upilnowany, przez obrońcę Mieszka, napastnik z Trzemeszna, Szymon Meller,  wszedł w pole karne i strzałem w okienko nie dał szans na skuteczną interwencję Łukaszowi Pałaszowi. Ostatnie słowo należało jednak do gnieźnian. W 60 minucie szybko z autu wyrzucił Daniel Kajdaniak. Piłkę na lewej stronie przejął Jakub Nowak, wprowadził ją w pole karne i odegrał do wbiegającego z drugiej linii Macieja Bendlewskiego. "Wietnamowi" nie pozostało nic innego jak skierować piłkę do bramki, ustalając wynik spotkania na 5:1.

SKŁAD KS MIESZKO II Gniezno: Łukasz Pałasz - Dominik Cudy (48\\\' Alan Wiśniewski), Adam Kowalski, Grzegorz Rajski, Daniel Kajdaniak - Mateusz Borecki (48\\\' Krzysztof Kędzierski), Mikołaj Lipiński (44\\\' Adrian Błochowiak), Maksymilian Sikorski (44\\\' Damian Zabłocki) - Maciej Bendlewski, Dorian Kwacz (30\\\' Dariusz Czerniak)

10\\\' 1:0 Maciej Bendlewski (z rzutu wolnego)
36\\\' 2:0 Daniel Kajdaniak (asysta Macieja Bendlewskiego z rzutu rożnego)
40\\\' 3:0 Dariusz Czerniak (po akcji Jakuba Nowaka)
45\\\' 4:0 Damian Zabłocki (asysta Jakuba Nowaka)
59\\\' 4:1 Szymon Meller
60\\\' 5:1 Maciej Bendlewski (asysta Jakuba Nowaka)