Na początek ostre strzelanie

2010-09-05

Wspaniale chłopcy KS Gniezno rocznika 1997 rozpoczęli rozgrywki w ramach ligi WZPN trampkarzy młodszych C2 grupy 1. Pierwszym rywalem podopiecznych Dariusza Śmiałowskiego była drużyna Wełnianki Kiszkowo. Spotkanie odbyło się w sobotę 4 września przy pięknej pogodzie na stadionie Mieszka przy ul. Strumykowej. Od początku mecz układał się pod dyktando gospodarzy i zakończył się wysokim zwycięstwem w stosunku 15:2.

Wracając jednak do samego spotkania to zawodnicy gospodarzy raz po raz przeprowadzali huraganowe ataki na bramkę gości, razili jednak ogromną nieskutecznością. W ciągu paru pierwszych minut meczu kilka 100-procentowych sytuacji nie potrafili zamienić na bramki. Wreszcie worek rozwiązał Filip Kruczyński w krótkim czasie strzelając trzy gole. Mimo wysokiego prowadzenia chłopcy KS Gniezno rocznika 1997 nie odpuszczali, kolejną bramkę strzelił Bartosz Dyc. Prowadząc 4:0 zaspali trochę w obronie i goście ze stałego fragmentu gry strzelili kontaktowego gola. Drużyna gospodarzy trochę podrażniona utratą bramki ruszyła do ataku zdobywając kolejne bramki. Jednak goście nie zamierzali sprzedać tanio skóry i szybką kontrą zdobyli kolejnego gola. Gdy piłkarze schodzili do szatni na przerwę „na tablicy” figurował wynik 6:2 dla KS Gniezno. Po przerwie gra toczyła się już tylko do jednej bramki. Kolejni zawodnicy zdobywali gole dla gospodarzy. Spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem KS Gniezno 15:2.

Najładniejszą bramkę dla gospodarzy zdobył Adrian Chopcia, który w ostatnich sekundach meczu szczupakiem wyprzedził bramkarza gości zdobywając głową przepięknego gola. W drużynie widać było ogromną chęć do gry i radość z uczestnictwa w spotkaniu. Bramki w spotkaniu oprócz wyżej wymienionych zdobywali również Adam Karmoliński, Eryk Owczarzak, Oskar Staszak, Wiktor Gręzicki. Również inni zawodnicy mimo że nie zdobywali bramek pokazali się z dobrej strony. Do wyróżniających się należeli: Kuba Ławoński, Paweł Siwka, Szymon Owczarzak, Dominik Nowaczyk, Karol Purol, Mikołaj Stoiński, Filip Modrzejewski, Mateusz Francuszkiewicz, Szymon Wachowiak, Piotrek Wdowczyk, Andrzejewski Krystian, Komorowicz Kamil, Michał Przyborski. Pamiętać jednak należy, że chłopcy z Kiszkowa od niedawna grają w piłkę i nie postawili poprzeczki zbyt wysoko. Mamy nadzieję, że z bardziej wymagającym przeciwnikiem drużyna KS Gniezno rocznika 1997 również pokaże. na co ich stać.