Na zakończenie sezonu KS Gniezno 97 remisuje przy Strumykowej

2011-06-18

W ostatniej kolejce rozgrywek młodzieżowych Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, zespół KS Gniezno rocznika 1997 podejmował na własnym stadionie przy ulicy Strumykowej w Gnieźnie w sobotę 18 czerwca trzeci zespół ligi UKS Skórzewo.

Goście przyjechali w roli faworyta jednak po raz kolejny młodzi gnieźnianie pokazali że w grupie mistrzowskiej nie znaleźli się przypadkiem a słabsza postawa w kilu meczach wynikała tylko z powodu licznych kontuzji w tej rundzie. Od samego początku sobotnie spotkanie przebiegało pod dyktando gnieźnian, którzy stworzyli sporo sytuacji pod bramką przeciwnika jednak w decydujących mementach szwankowała skuteczność strzelecka wśród młodych piłkarzy. Wysiłek całego zespołu opłacił się jednak jeszcze w pierwszej połowie piękną bramkę zdobył Filip Kruczyński i na przerwę KS Gniezno 97 schodził prowadząc 1:0.

Po przerwie zawodnicy Skórzewa zagrali agresywniej i szybko doprowadzili do wyrównania stanu meczu 1:1. Goście idąc za ciosem w przeciągu kilku kolejnych minut po ewidentnych błędach w grze obronnej i samego bramkarze zdobyli kolejne dwa gole wychodząc tym samym na prowadzenie aż 3:1. W tym układzie reakcja trener Dariusz Śmiałowski, była natychmiastowa. Szkoleniowiec KS Gniezno 1997 szybko zareagował wprowadzając kilka zmian w ustawieniu zespołu. Przyniosło to oczekiwany efekt w 24 minucie ponownie Filip Kruczyński strzelił gola na 2:2 a kilka minut później Mateusz

Francuszkiewicz doprowadził do remisu 3:3. Takim też wynikiem zakończyło się ostatecznie sobotnie spotkanie pomiędzy KS Gniezno rocznik 1997 a UKS Skórzewo.

W rundzie wiosennej zespół KS Gniezno rocznika 1997 zajął 6 miejsce występując w następującym składzie: Piotr Wdowczyk, Krystian Andrzejewski, Filip Kruczyński, Kamil Kościelniak, Szymon Wachowiak, Daniel Klesse, Dominik Nowaczyk, Mateusz Francuszkiewicz, Adrian Chopcia, Mikołaj Stoiński, Oskar Staszak, Bartek Dyc, Filip Modrzejewski, Michał Przyborski, Oskar Śmiałowski, Jakub Ławoński, Karol Purol, Szymon  Owczarzak, Eryk Owczarzak, Paweł Siwka, Adam Karmoliński, Wiktor Gręzicki, Kacper Woźny, Kamil Komorowicz, Konrad Maćkowiak trenerem zespołu jest Dariusz Śmiałowski a Kierownikiem Rafał Siwka.