Nadmorskie medale warcabistów

2013-06-26

W dniach 20 -23 czerwca w Dąbkach rozegrano XX Młodzieżowe Drużynowe Mistrzostwa Polski w warcabach stupolowych.  172 zawodników wystartował w 8 kategoriach wiekowych. UKS Lokator Gniezno do walki desygnował  drużyny w kategorii chłopców do lat 10 i 16.

Pasjonujące  i waleczne  chociaż nie do końca sportowe były pojedynki w kat. do lat 10. Emocje udzielały się zwłaszcza  opiekunom. Nasi debiutanci gdzie dwóch zawodników ma dopiero 8 lat wywalczyli 4 bardzo dobre miejsce. Na dorobek punktowy zapracowali Sebastian Surma, Stanisław Piotrowski i Jakub Wencel.

wyniki Ch 10  ( 11 drużyn )
1. Złote  Piony Bielawa    14    33
2. Roszada Lipno             12    29
3. Mazovia Mińsk Maz.        9    28
4. Lokator Gniezno              9    26

W kategorii do lat 16 głównym  faworytem do tytułu była drużyna z Błonia , która nie zawiodła i zdobyła pierwsze miejsce. Nasi reprezentanci pewnie i w ładnym stylu wywalczyli tytuł WICEMISTRZÓW POLSKI. Skład medalistów Aleksandra Szturomska , Bartosz Rak , Adam Biadasiewicz.