Nerwy, kartki i najwyższa porażka KS Gniezno

2011-02-08

Na mecz 15. kolejki rozgrywek I ligi futsalu zespół KS Gniezno udał się w minioną niedzielę 6 lutego do Pyskowic, gdzie w hali widowiskowo-sportowej im. Huberta Wagnera  był podejmowany przez Remedium. Biorąc pod uwagę zbliżoną liczbę punktów zdobytych przez oba zespoły i niemal sąsiedztwo w ligowej tabeli należało spodziewać się wyrównanego spotkania. Tymczasem nasi zawodnicy doznali najwyższej w tym sezonie porażki.

Mecz od początku prowadzony był w szybkim tempie. Oba zespoły grały jednak skutecznie w obronie i dogodnych sytuacji strzeleckich było niewiele. Gola dającego prowadzenie gospodarzom zdobył w 8. minucie  Marcin Waniczek. Zawodnik Remedium  atakując prawym skrzydłem spróbował strzału z dalszej odległości i decyzja ta okazała się skuteczna, bo zasłonięty Michał Wasielewski przepuścił piłkę między nogami. Cztery gnieźnianie wyrównali. Piękną indywidualną akcją w środku boiska popisał się Mariusz Sawicki mijając zwodem dwóch rywali i strzałem pod poprzeczkę pokonując Rafała Wojcika. Przełomowym momentem spotkania była 18. minuta. Wtedy to Dominik Solecki reklamując, że był faulowany otrzymał od sędziego najpierw  żółty, a następnie czerwony kartonik. Nieco później czerwoną kartkę otrzymał krytykujący decyzję arbitrów z ławki rezerwowych Adam Heliasz, który nawet przez chwilę nie zagrał w tym spotkaniu. Grający w osłabieniu zespół gnieźnieński został zamknięty w obrębie własnego pola karnego, a dobrze rozegrany atak pozycyjny gospodarzy zakończył się zdobyciem drugiego gola, którego autorem był w 19. minucie Tomasz Misiak. W końcówce pierwszej połowy doszło do jeszcze jednej nerwowej sytuacji. Brak tablicy świetlnej doprowadził do sporego zamieszania. Gnieźnianie uważali, że należy im się rzut karny z przedłużonej odległości 10 metrów. Arbitrzy starali się wyjaśnić sytuację tłumacząc, że rywale popełnili dopiero pięć przewinień.  W konsekwencji jednak ukarali najaktywniej protestujących naszych zawodników dwiema kolejnymi, tym razem żółtymi, kartkami. Otrzymali je Paweł Hoeft i Sebastian Śniegowski. Nerwowa pierwsza część meczu zakończyła się prowadzeniem gospodarzy 2:1. W drugiej początkowo gnieźnianie starali się doprowadzić do wyrównania, ale niesamowita seria czterech bramek zdobytych przez Roberta Satorę w dziewięciu minut zupełnie podcięła skrzydła gnieźnianom. W końcówce biało-czerwoni zastosowali manewr taktyczny z wycofaniem bramkarza, ale błąd popełniony w ataku pozycyjnym kosztował ich utratę kolejnego gola zdobytego w 39. minucie przez Marcina Minkusa, który ustalił wynik meczu na 7:1. Jest to najwyższa porażka jakiej doznał zespół KS w tym sezonie.

Mecz w Pyskowicach był ligowym debiutem Pawła Hoefta jako grającego trenera w barwach KS Gniezno. Niestety, nie okazał się on udany. Gnieźnieński szkoleniowiec miał po meczu zastrzeżenia do pracy arbitrów twierdząc: - To było nieporozumienie, że sędziowie dopuścili do meczu bez działającej tablicy, a gospodarze nie zadbali nawet o tabliczki oznaczające kolejne faule. To spowodowało, że bardzo trudno było ułożyć taktycznie ten mecz, a błędy sędziowskie sprawiły, że mieliśmy bardzo nerwową atmosferę na boisku i w konsekwencji dostaliśmy tyle kartek. Nie wiem jak tacy sędziowie mogą gwizdać mecze w I lidze. Jak w każdym razie widziałem ich po raz pierwszy. Muszę także pochwalić rywali za postawę fair. W dwóch przypadkach ewidentnych błędów sędziowskich oddali nam piłkę , przy czym w jednym przypadku mieli stuprocentową szansę na zdobycie bramki, a mimo to nie zdecydowali się na kontynuowanie ataku - zakończył gnieźnieński szkoleniowiec, który  z pewnością ma o czym myśleć przed kolejnymi spotkaniami rundy rewanżowej. A następny mecz gnieźnianie rozegrają już w najbliższą sobotę, 12 lutego. W hali GOSiR przy ul . Paczkowskiego podejmować będą o g. 18 AZS Uniwersytet Gdański.

REMEDIUM PYSKOWICE - KS GNIEZNO 7:1