Nie takie Diablice straszne...

2011-01-31

30 stycznia hala GOSiR przy ulicy Paczkowskiego wypełniła się po brzegi, a to za sprawą III kolejki I Ligi Futsalu Kobiet. Tego dnia zawodniczki Medanu Gniezno Girls zmierzyły się z drużyną Red Devils Ladies Chojnice. Mecze pomiędzy tymi zespołami zawsze są bardzo wyrównane i emocjonujące. Tak było i tym razem, ale po ostatnim gwizdku arbitra to właśnie „Medanki” cieszyły się ze zwycięstwa nad Diablicami 3:2. Futsalowe zmagania w żeńskim wykonaniu obserwowało wielu kibiców, a gościem honorowym był poseł na Sejm RP Tadeusz Tomaszewski.

Pierwsza połowa rozpoczęła się od szybkich ataków ze strony gości. Już w pierwszej minucie zespół Red Devils objął prowadzenie. Błąd w obronie Medanu wykorzystała Irmina Kaproń. Chojniczanki nie cieszyły się długo z korzystnego dla siebie rezultatu, bowiem do remisu doprowadziła Marta Kaczmarczyk, która świetnie przedarła się pod bramkę rywalek i wbiła piłkę do siatki. Gnieźnianki po tym trafieniu chciały pójść za ciosem, ale w piątej minucie rywalki wykonały kontratak, który okazał się skuteczny i po raz drugi Joanna Kaczmarczyk musiała wyjmować piłkę z bramki. Na listę strzelczyń wpisała się Magdalena Kwiatkowska. Diablice w pierwszej połowie atakowały, ale świetnymi interwencjami w sytuacjach sam na sam popisywała się Joanna Kaczmarczyk. W piętnastej minucie kapitan gnieźnieńskiego zespołu Joanna Rydlewska silnie strzeliła, a piłka wpadła pod poprzeczkę Red Devils. Tym samym na tablicy wyników wyświetlił się remis 2:2. Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

Druga odsłona to spokojniejsza gra z obu stron. Nie zabrakło jednak sytuacji podbramkowych. W 25 minucie zespół z Grodu Lecha mógł objąć prowadzenie, ale strzał szesnastoletniej Ali Komornickiej nie znalazł drogi do bramki. Ta sama zawodniczka miała jeszcze jedną „stuprocentówkę”, ale zabrakło trochę szczęścia. W 34 minucie zawodniczki Medanu – Joanna Grygiel oraz Paulina Spychaj ładnie rozpoczęły akcję, którą na bramkę zamieniła Marta Kaczmarczyk. I w ten sposób Medan Gniezno Girls objął prowadzenie. Jak się okazało bramka Marty Kaczmarczyk była ostatnią w całym spotkaniu i ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem biało -  zielonych 3:2.

Spotkanie III kolejki zakończyło się zasłużoną wygraną podopiecznych Piotra Siudzińskiego. Na pochwałę zasługują wszystkie zawodniczki, ponieważ każda z nich dawała z siebie 110% możliwości. Tym zwycięstwem gnieźnianki udowadniają, że są silnym zespołem w obecnym sezonie.

Skład Medan Gniezno Girls: Joanna Kaczmarczyk, Martyna Oelke, Beata Kaczmarczyk, Anna Pudelewicz, Joanna Grygiel, Joanna Rydlewska, Patrycja Marcinkowska, Marta Kaczmarczyk, Barbara Kubasik, Paulina Spychaj, Alicja Komornicka, Katarzyna Rzętkowska.